Tech

Dedikované servery, to je krok tím správným směrem

dedikované servery
pixabay.com

Jestliže provozujete nejrůznější weby, e-shopy, aplikace a systémy na vlastních serverech, tak jistě moc dobře víte, jak je tato činnost nákladná. A to nejenom z pohledu údržby techniky, ale také lidských zdrojů. A i přesto se může stát, že vás čas od času něco zaskočí a vám vznikají jen zbytečné finanční ztráty.

Tyto problémy nebo vůbec celé řešení spjaté s vlastními servery lze řešit zcela jiným způsobem. Jsou to dedikované servery, ježdoslova vládnou současné době, respektive jsou stále vyhledávanější. A co se vlastně skrývá za dedikovanými servery?

Dedikovaný server a jeho možnosti

Laicky řečeno jde o vyhrazený server pro vaše účely, který si pronajmete, a to se vším všudy. Zcela samovolně a bez jakéhokoliv zbytečného zdržování lze navyšovat nebo snižovat výkon serverů a datového uložiště. K dispozici budete mít rychlé připojení k internetu a tak i nepřetržitou dostupnost svých dat, aplikací a webů.

V ceně takové služby je samozřejmě i správa dedikovaných serverů, což může vyřešit spoustu vašich problémů. Opravy jsou obvykle realizovány do několika desítek minut. A to je skutečně velký rozdíl oproti vlastní správě, kdy jste museli poškozenou komponentu objednávat, čekat na ni a pracně měnit.

Dedikované servery oceníte také proto, kde a jak jsou umístěny.

Správa dedikovaných serverů v profesionálním datacentru

Vsadíte-li na toho správného poskytovatele, máte jistotu, že dedikované servery se budou nacházet v nejmodernějším datovém centru vůbec, k němuž vede špičková internetová infrastruktura. Velký důraz je v tomto směru kladen na bezpečnost, takže k vašim cenným datům se skutečně nikdo nedostane.

Správa dedikovaných serverů v Server Parku je spjata i se zajímavými cenovými podmínkami, po jejichž prostudování si hodně rychle rozmyslíte, zda budete servery provozovat a spravovat na vlastní pěst.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top