Zdraví & sport

Defibrilátory, které zachraňují život

zdravotnictví
pixabay.com

Pojem defibrilátor je znám pravděpodobně každému. Pokud byste náhodou nevěděli, co si pod tímto výrazem představit, tak jde o malou krabičku, která je schopná za pomoci elektrického výboje zajistit správnou činnost srdce. Minimálně z televizních seriálů musí být toto zařízení známo naprosto každému.

Dnes už se však nepoužívají velké robustní přístroje, jak se znáte právě z televize. Moderní zdravotnictví jde neustále kupředu a s ním i výrobci této techniky. V současnosti narazíte na defibrilátory velice malých rozměrů. Takových modelů byste si v sanitce možná ani nevšimli. Ve prospěch hovoří i jejich snadná mobilita.

Přenosné defibrilátory

Moderní defibrilátory vypadají opravdu jednoduše. Malá krabička s přehledným displejem a maximálně dvěma tlačítky. Jedno pro zapnutí přístroje, a to druhé pro provedení výboje. Takové zařízení slouží pro akutní užití nejenom v nemocnicích a na ambulancích, ale také kdekoliv v terénu.

Současné výrobky jsou sestrojeny tak, že zajišťují maximální šetrnost k srdečnímu svalu. Mají nízkou hmotnost, automatické selftesty a velice jednoduchou obsluhu. A co vlastně takové defibrilátory přináší samotným zdravotníkům?

Je to určitě hlasová a textová instruktáž v českém jazyce, zobrazení EKG křivky, její automatickou analýzou a možnost uložení do paměti. Mezi nejpopulárnější defibrilátory patří ty s patentovaným bifázickým výbojem MultipulseBiowave. Právě s nimi se na mnohých klinikách setkáte nejčastěji.

Je neuvěřitelné, že i ty nejmenší defibrilátory na světě o velikosti klasického psacího pera dokáží zachraňovat lidské života. Díky moderním technologiím je to ale tak. Proto buďme rádi za to, že stále více zdravotnických zařízení bývá vybaveno právě touto speciální technikou. Nuže, švýcarské kvalitě jednoduše není co vytknout.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top