Zdraví & sport

Defibrilátory moderní doby

defibrilator
pixabay.com

Defibrilátor je zařízením, které je užíváno primárně k defibrilaci, respektive k obnově správné srdeční činnosti člověka. Tento typ přístroje je hodně aplikován tam, kde dojde k zástavě srdce, kde je pak samotný proces realizován za pomoci elektrických výbojů.

Defibrilátory znáte jistě i Vy, minimálně jste jej viděli v televizi či kdekoliv jinde, kde byla prováděna činnost defibrilace a záchrana člověka. Nikomu tak zřejmě neuniklo, že šlo o poměrně velké lékařské pomůcky. Dnes je tomu ale jinak, protože trh s tímto sortimentem jde neustále kupředu a přináší nám nové, kompaktnější a menší modely.

Přenosný AED defibrilátor

Novodobé defibrilátory pro akutní užití mají vše, co je v dané situaci zapotřebí. Představují malou plastovou krabičku s displejem a několika indikátory, na základě nichž se ovládá defibrilace a ostatní činnosti.

Využíván je velice často bifázický výboj, který je švýcarským patentem. Ten je totiž k srdečnímu svalu daleko šetrnější a samotný výsledek je i mnohem účinnější. S pomocí tohoto přístroje si dokonce můžete zobrazit potřebné EKG.

Defibrilátory v tomto provedení jsou založeny na celkové jednoduchosti a okamžité použitelnosti. Jejich součástí je také hlasová a textová instruktáž v českém jazyce. Dále lze zmínit určitě nižší hmotnost, automatické selftesty a schopnosti záznamu jednotlivých dat, které si můžete následně přenést do počítače.

Efektivní je také automatická analýza EKG křivky. Na základě ní pak dochází k návrhu přesné intenzity výboje. Tento proces lze již označit za velice důmyslný s ohledem na současné dostupné technologie.

Defibrilátory jsou zařízeními, která umožňují lékařům zachraňovat lidské životy. Nezbývá si tedy než přát, aby podobných přístrojů s možností automatické analýzy EKG bylo ve výbavě záchranných jednotek více a více.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top