Zdraví & sport

Zdravotní obuv: Nechte si poradit

obuv
pixabay.com

Přistihli jste se, že Vás velmi často trápí bolavé nohy. Není divu. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že nohy jsou ze všech částí těla nejvíce a zároveň nejčastěji zatěžované. Neustále někde chodíme, postáváme nebo chodíme do schodů a ze schodů. Navíc díky špatně zvolené obuvi našim nohám ještě více přitěžujeme. Již špatně zvolená obuv v dětství má velký vliv na následné problémy v dospělosti.

Na co má špatně zvolená obuv vliv?

Jak jsme již výše zmínili, již při pořizování botiček pro děti bychom měli být ostražití, neboť obuv z velké míry ovlivňuje tvarování klenby dětské nohy. Důsledkem toho pak nejsou jen bolavé nohy, ale špatné držení celého těla, posunutí plotýnek a s tím pak souvisí i bolesti zad. Běžně se můžeme setkat s bolestmi svalů, kloubů a mnohým dalších, což však ovlivňuje obuv, kterou nosíme.

Vsaďte na zdravotní obuv

V dnešní době je na trhu bohatý výběr zdravotní obuvi a rozhodně se již dlouho nejedná o boty, které byste si nikdy nechtěli vzít. Výrobci těchto bot udělali velký krok kupředu. Nosit ji můžete takřka pořád, ať pracujete v dílně, gastronomii nebo zdravotnictví.

Výběr zdravotní obuvi

Pokud se rozhodnete i Vy pro pořízení zdravotní obuvi, dejte si pozor, aby měla obuv pružnou špičku. Kvalitní bota by se měla ohýbat na stejném místě jako lidská noha. Tvar obuvi by měl perfektně kopírovat tvar nohy a tím zajistit pohodlí prstům. Důležitá je i správná velikost. Rozhodně si nepořizujte zdravotní obuv, která je Vám třeba jen o trošku větší nebo menší. Za nejvhodnější materiály, ze kterých jsou boty vyrobeny, jsou považovány useň a textil. Je to hlavně z důvodu, že jsou měkké a zároveň prodyšné. Nepodceňujte ani výběr vhodné podrážky. Za nás je ta nejlepší rozhodně protiskluzová.

Dopřejte Vašim nohám to nejlepší a vsaďte na kvalitní obuv. Vaše nohy a celé tělo to ocení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top