Zdraví & sport

Ortopedická obuv a její správný výběr

pixabay.com

Už máte dost stále se opakujících bolestí zad, pocitu těžkých nohou nebo otlaků chodidel? Stěžujete si na nepříjemné pocity v oblasti krční páteře a vaše záda celkově na tom nejsou nejlépe? Pak se zamyslete nad tím, jakou obuv nosíte, protože právě ona může stát za všemi zdravotními neduhy, tedy za většinou z nich určitě. Možná si to neuvědomujete, ale strávíte na nohou podstatnou část dne. Přenášíte na ně veškerou váhu, zvlášť když například v práci hodně stojíte. A je to znát.

Řešením je ortopedická obuv

Slyšeli jste již někdy o slovním spojení ortopedická obuv? Určitě ano, možná jej znáte pod názvem zdravotní obuv, což je vlastně úplně to samé. Jedná se o speciálně navrženou obuv, jejímž cílem je zajistit vám maximální komfort při chůzi. Ortopedická obuv správně tvaruje klenbu, nenamáhá tolik klouby, jako to dělají obyčejné boty při chůzi, zajišťuje oporu těla a podporuje jeho správné držení.

Na co se zaměřit při výběru?

Zalíbila se vám vidina pohodlnější a zdravější chůze? Pak není nad čím váhat, pořiďte si zdravotní obuv! V dnešním článku vám v několika stručných bodech poradíme, na co si dát při jejím výběru pozor a na co se zaměřit.

Na doma nebo na ven?

I když se možná všechny boty na první pohled zdají stejné, není tomu vždy tak. Ortopedickou obuv vyberte podle toho, zda v ní budete chodit doma, nebo si ji vezmete do práce či vám poslouží jako vycházková obuv.

Kulatý střih je ideální

Vaše nohy si zaslouží pohodlí a to pěkně se vším všudy. Od úrovně komfortu se ale odráží i tvar boty. U ortopedické obuvi se doporučuje vsadit na kulatý střih, který dokáže kopírovat tvar nohy a zabraňuje vzniku puchýřů.

Pozor na podrážku

Když už chodit, tak nejen pohodlně a zdravě, ale i bezpečně. Dbejte na to, aby vámi vybraná ortopedická obuv měla protiskluzovou podrážku, což oceníte například na keramické dlažbě, kde je vyšší riziko nepříjemného pádu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top