Zdraví & sport

Domácí bělení zubů

www.pixabay.com

Bílý úsměv je považován za známku dobrého zdraví a stal se standardem díky pokročilé stomatologické péči dalším prostředkům zlepšujícím celkovou kvalitu zubů. Bělení zubů lze provádět dvojím způsobem, a to buď ve stomatologické ordinaci (realizováno dentistou nebo dentální hygienistkou) nebo v pohodlí domova několika běžně dostupnými bělícími procedurami.

Rozdíly v účinnosti – stomatologické a domácí bělení zubů

Ve stomatologické ordinaci provádí bělení zubů odborník pomocí speciálního přípravku – bělícího gelu – po odstranění nadbytečného zubního kamene a plaku jako součást procedury dentální hygieny. Gel je nanášen na viditelné části zubů a má silný dlouhotrvající účinek. Účinnost domácího bělení je obvykle nižší, zejména pokud jsou používány běžně dostupné prostředky a slouží převážně k udržování odborně vyběleného chrupu.

Možnosti domácího bělení zubů

Domácí bělení zubů lze realizovat buď na doporučení lékaře jím navrženými prostředky nebo konkrétními produkty, které jsou prodávány jako univerzální. Do první skupiny se řadí bělící gely a peroxidový roztok, který je aplikován na silikonovou násadu, kterou je nutné zhotovit přesně na otisk chrupu. Násadu je potřeba nechat vyrobit ve stomatologické ordinaci, stomatolog Žilina také doporučí odpovídající přípravek.

Další možností je použití volně dostupných přípravků – ty jsou určeny buď pro celý chrup, jeho část nebo jednotlivé zuby. Celý chrup může být bělen bělícími sety. Jejich nevýhodou je univerzálnost, tudíž bělení nemusí být provedeno rovnoměrně. Kromě bělicích setů je souvislého odstranění nevzhledné barevnosti zubů dosaženo pomocí bělících pásků. Zakoupit bělící pásky je možné v lékárně nebo v e-shopech zaměřených na zdravotnické potřeby, farmaka a potravinové doplňky.

Speciálním typem jsou prostředky na bělení jednotlivých zubů. Jedná se především o bělicí pera, ale k danému účelu je možné použít i bělící pásky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top