Auto-Moto

Dřevěná paleta musí odpovídat všem standardům

Dřevěné palety můžeme vidět všude kolem sebe. Zajdete si do velkoskladu s libovolným sortimentem a co vidíte, regály plné palet. Když si všimnete kamionu, z něhož se vykládá zboží, opět uvidíte palety. Tento dřevěný produkt je zkrátka všudypřítomný a své užití najde i v jiných segmentech, včetně domácího prostředí.

Vzhledem k tomu, že je dřevěná paleta do jisté míry multifunkční, musí také odpovídat jistým kvalitám. Teprve v takový okamžik máte jistotu z hlediska požadovaných vlastností.

Pohlídejte si splnění norem ČSN

Dřevěná paleta musí stejně, jako řada ostatních výrobků podobného typu odpovídat jistým normám. Ty totiž vypovídají o tom, že paleta bude mít ty správné rozměry, její konstrukce bude pevná, k výrobě jsou použity kvalitní přířezy a patřičná bude i samotná nosnost.

O tom všem vypovídají normy ČSN a standardy, jimiž se musí řídit každý výrobce palet. To platí dvojnásob u euro palet, které patří asi k těm nejvyužívanějším. Je však pravdou, že dřevěná paleta může nabývat i jiných podob, než je standard 1 200 x 800 milimetrů. V takovém případě už jde ale o individuální výrobu, klidně podle předem stanoveného nákresu.

Dřevěná paleta je opravitelné zboží

Je naprosto běžné, že při pravidelném používání se dřevěná paleta opotřebí. Někde se může dokonce poškodit. V takový okamžik ji určitě nevyhazujte nebo dokonce nepalte. Firmy vyrábějící tento sortiment totiž kromě prodeje zajišťují také patřičné opravy. Za mírný poplatek tak můžete mít paletu, jako novou.

Jestliže dřevěné palety už i přesto nepotřebujete, existuje ještě jedna velice přínosná služba. A tou je výkup palet. Palety jsou vykupovány v nepoškozeném či odpovídajícím stavu za poměrně dobrou cenu, takže se vám při jejich zbavování dostane i nějakých peněz nazpět. Palety jsou zkrátka univerzální ve všech ohledech.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top