Tech

EKG holter je malý a praktický pomocník lékařů

Ve zdravotnictví je využívána velká spousta přístrojů, které mnohdy zachraňují lidské životy nebo pomáhají diagnostikovat onemocnění. Jedním z takových praktických nástrojů je také EKG holter. Jak už prozrazuje jeho název, tento výrobek slouží ke sledování srdeční aktivity. Málokdo však ví, co si pod tímto označením konkrétně představit.

EKG holter je mobilní zařízení

Možná správně tušíte, že EKG holter bude něco malého. Už jeho fyzické zpracování je předpokladem pro maximální mobilitu. K té pak přispívá také provoz na akumulátory. To znamená, že holter je připevněn na tělo pacienta, a ten se s ním může bez problému pohybovat. S pomocí takového holteru je pak měřena srdeční aktivita v klidu, ale také při činnosti nebo určité zátěži.

A víte, v čem vyniká takový moderní EKG holter? Je to například přímé zobrazení křivky na malém displeji. Nechybí ovšem ani možnost exportu dat do počítače a vhodného programového vybavení, kde dochází ke zpracování naměřených hodnot. Praktická je i automatická detekce atriální fibrilace. Nakonec nechybí ani nástroj pro rychlé zobrazení. Tyto holtery jsou pochopitelně konstruovány tak, aby je bylo možné využívat v rámci každodenního provozu.

Spolehlivý algoritmus je základ

Moderní EKG holter vyniká primárně použitým algoritmem. Ten je ve své podstatě takovou pomyslnou alfou a omegou. Právě propracovaný algoritmus minimalizuje jakékoliv špatné měření a nežádoucí artefakty. Lékaři a sestry u takových malých zařízení navíc ocení velice jednoduché a intuitivní ovládání. Pacienti pak mohou mít radost z toho, že měření EKG prostřednictvím tohoto holteru je skutečně nenáročné a bezbolestné.

Je dobře, že současné zdravotnictví využívá tyto mobilní pomocníky k měření srdeční aktivity pacientů. Jen více takto přesných a profesionálních přístrojů zachraňujících lidské životy.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top