Zdraví & sport

EKG holter v minimalistickém podání

Měření EKG je v nemocnicích hodně využívané. Sledování srdeční aktivity může prozradit mnohé o zdravotním stavu pacienta. Často se stává, že je zapotřebí kontrolovat tyto hodnoty dlouhodobě, a právě k těmto účelům je využíván EKG holter. Malý a nenápadný přístroj, jehož síla spočívá v tom, co lékařům přináší. Jestliže nevíte, co si pod názvem holter představit, začtěte se do následujících řádků.

Mobilní, přenosný a přesný

Kvalitní holter EKG nabývá malých rozměrů. Jeho největší předností je právě mobilita. Baterie zajišťují napájení přístroje při sběru dat. EKG může být monitorováno několik dlouhých hodin a při různých aktivitách, což má pro lékaře jasně vypovídající hodnotu.

Takový holter disponuje malým displejem, kde zobrazuje aktuální hodnoty. Vše navíc ukládá do paměti pro následné přenesení do zdravotnických systémů. Ve prospěch malého EKG holteru hovoří kupříkladu automatická detekce atriální fibrilace. Na tento stav upozorňuje zařízení zvukovým signálem. I to přispívá k vyšší ochraně pacienta.

Moderní holter EKG mimo jiné využívá spolehlivý algoritmus. Lékaři a zdravotní sestry zároveň ocení jednoduchost ovládání. Stačí jediné tlačítko a vše může být spuštěno. Dostupné jsou i nástroje pro rychlé hodnocení. Ve prospěch tohoto zařízení hovoří také odolnost a dobré zpracování produktu.

Nástroje pro zpracování dat

Samotný EKG holter by byl lékaři asi k ničemu. Proto výrobci této techniky dodávají s přístrojem i potřebné softwarové vybavení. Právě díky němu lze využít mnohých dalších pokročilých funkcí při vyhodnocování výsledků. Není se tedy čemu divit, že tyto výrobky se čím dál častěji objevují ve všech nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Právě holter EKG může v mnohých situacích zachraňovat lidské životy, a to je dobře. Více takových přístrojů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top