Zdraví & sport

Moderní přístroje EKG mají různé podoby

Zdravotnická zařízení využívají nejrůznější techniku pro zjišťování diagnózy pacienta. V tomto směru mají zelenou novodobé přístroje. Mezi ty nejpoužívanější se řadí EKG. Jak asi každý správně tuší, elektrokardiogram souvisí primárně se zjišťováním srdeční aktivity pacienta. Je tedy hodně důležitý a může rozhodovat o lidském životě. Víte vůbec, jaké EKG lze naměřit a jak takové přístroje vypadají?

Klidové a zátěžové EKG

V první řadě je třeba říci, že není zjišťována pouze jedna jediná hodnota. Existuje klidové EKG, ale také to zátěžové. Podle toho se mimochodem mohou lišit samotná zařízení. Jak už napovídají samotné pojmy, zátěžové EKG je měřeno v okamžiku, kdy člověk provádí fyzickou zátěž. V závislosti na diagnóze jsou pro lékaře důležité vždy konkrétní údaje.

K měření EKG jsou velice často používána bezdrátová zařízení. Člověk dostane na tělo několik sond, které jsou připojeny k malé krabičce. Ta bezdrátově komunikuje s dalším přístrojem, který je schopen naměřené hodnoty okamžitě zobrazovat, vyhodnocovat a ukládat.

V některých situacích je nutné využít dlouhodobějšího měření EKG. Pak přichází na přetřes tzv. holtery EKG. Jde o mobilní výrobky sbírající data několik hodin. Získané hodnoty jsou následně překopírovány do systému, kde je lékař zpracuje. Moderní přístroje jsou obvykle spojeny s pečlivou softwarovou podporou, takže lze s daty nakládat všelijakými způsoby.

Důraz kladený na přesnost

V této oblasti je zřejmé, že dochází k neustálému vylepšování těchto přístrojů, a to je dobře. Technika ve zdravotnictví se musí posouvat pořád kupředu. V dnešní době jsou v nemocnicích používána zařízení pro měření EKG s důrazem kladeným na vysokou přesnost. Jedním z prověřených dodavatelů této techniky je kupříkladu společnost Seiva. Její produktové portfolio se zaměřením na EKG je pestré stejně, jako v případě ostatních nemocničních přístrojů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top