Zdraví & sport

EKG lze měřit nejenom u lidí

S pojmem EKG se setkal bezpochyby každý. Ostatně, elektrokardiogram patří mezi hodně častá vyšetření správné funkčnosti srdce. Mnozí však výraz EKG znají pouze z běžné nemocnice nebo od svého lékaře. Jenže, tyto hodnoty jsou mnohdy nezbytné i při diagnostikování onemocnění zvířat. Ano, tato moderní technika je určena také pro veterinární kliniky, o čemž se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Jak vypadá veterinární EKG?

Nutno podotknout, že na první pohled nejde o příliš odlišné přístroje oproti těm, které jsou k vidění v nemocnicích. Veterinární EKG může také bezdrátové, což jistě ocení velká spousta veterinářů. Sondy připevněné na těle zvířete svedené do krabičky, která komunikujte s hlavním zařízením.

S pomocí takového přístroje lze provádět celkem přesné monitorování, včetně záznamu a archivace dat. U zvířat jsou nejčastěji aplikována šestisvodová EKG. V případě bezdrátové varianty mají pochopitelně nabíjecí akumulátor, jednoduchou obsluhu a automatické spárování s počítačem.

Také v případě veterinárního EKG se ošetřující veterináři dočkají automatického rozměření veterinární křivky. Nechybí ani speciální filtrace křivky přizpůsobená právě zvířecí říši, respektive zvířecím morfologiím. Databáze zvířecích pacientů je pak naprostou samozřejmostí.

Moderní přístroje na vysoké úrovni

Je dobře, že vývoj technologií EKG jde kupředu nejenom v běžných nemocnicích, ale také ve světě zvířat. Možná pak díky tomu zvolená řešení dokonale komunikují s ostatními veterinárními programy a je možné stanovovat diagnózy na základě pestrého a přesného zpracování dat. Veterinární kliniky zkrátka nespí a neztrácí krok za těmi lidskými. Vždyť i naši domácí mazlíčci potřebují odpovídající péči a pomoc. Pokud tedy váš čtyřnohý člen rodiny půjde na měření EKG, rozhodně se o něj nebojte. Nebude to bolet.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top