Zdraví & sport

EKG lze v dnešní době měřit různými způsoby

Zkratku EKG zná bezpochyby každý. Skrývá se za ní pojem označovaný jako elektrokardiogram. Jde o měření správné funkčnosti srdce, respektive sledování srdeční aktivity. Každý asi správně tuší, že z pohledu zdraví jde o důležité vyšetření, jemuž se mnozí z nás při návštěvě nemocnice jednoduše nevyhneme. Ujistit bychom vás ovšem měli v tom, že jde o bezbolestné měření, o čemž se můžete přesvědčit v následujících řádcích.

Přístroje pro měření EKG

Doba v oblasti zdravotnických přístrojů značným způsobem pokročila. To si můžete být jisti. Dokazují to i nejrůznější zařízení pro měření EKG. Dnes už nejde o robustní stroje pevně ukotvené na jedno místo. Současnosti vládnou mobilní výrobky, které lze snadno převézt na jiné místo tam, kde je jich zapotřebí.

Při návštěvě moderního zdravotnického zařízení se můžete setkat s profesionálními přístroji upevněnými na pojízdný stojan. Jejich součástí dokonce bývá i mobilní tiskárna, takže lékař může okamžitě zpracovat všechny potřebné výsledky. Hodně populární jsou bezdrátové technologie. To znamená, že zařízení připojené na vaše tělo a měřící EKG přenáší výsledky do počítače nebo jiného přístroje. Lékař tak může vyhodnocovat údaje i na dálku a libovolně dlouhou dobu. Podle toho, jak je to zapotřebí.

Moderní elektrokardiogram se vším všudy

Dnešní době jednoznačně vládnou moderní bezdrátová EKG. Několika svodová technologie s integrovaným akumulátorem, jednoduchou obsluhou, a hlavně s maximální přesností. Ta je obvykle ovlivněna volbou vhodného dodavatele této techniky a použitým algoritmem. Z pohledu práce lékařů je určitě přínosná kompatibilita s mnohými zdravotnickými softwary, možnost vedení bohaté databáze pacientů a další. Zdravotnická zařízení jsou zkrátka neustále vyvíjena a měřící přístroje EKG jsou toho jasným důkazem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top