Zdraví & sport

Holter TK a EKG jsou hudbou budoucnosti

Když vyrazíte do nemocnice s jakýmikoliv zdravotními komplikacemi, lékaři se v mnoha případech kromě jiného upnou na sledování důležitých funkcí vašeho těla. Obvykle je to krevní tlak a správná srdeční aktivita. Dnes už se jenom stěží setkáte s jednorázovým poslechem nebo měřením. Mnohdy je zapotřebí dlouhodobějšího sledování takových hodnot, k čemuž slouží holter TK a holter EKG.

Co je to holter TK?

Málokdo si dokáže představit, co je to vlastně holter. Ve zkratce vám můžeme prozradit, že jde o malé chytré zařízení sloužící buď pro měření krevního tlaku nebo srdeční aktivity. Právě z toho vychází ony zmiňované názvy holter TK a holter EKG.

Přínosnou zajímavostí těchto přístrojů je fakt, že dokáží fungovat na baterie a jsou mobilní. To znamená, že se připojí na tělo pacienta a sledují tyto hodnoty dlouhodobě, například v době trvání 24 až 48 hodin. Holter TK a holter EKG pak přinesou lékaři dlouhodobější údaje, z nichž lze vyvodit reálné výsledky týkající se zdravotního stavu pacienta. A pokud vás náhodou zajímá, jaké hodnoty tyto holtery zobrazují a jak fungují, začtěte se do následujících řádků.

Holtery přinášející přehledné výsledky

Například takový holter EKG je schopen zobrazovat kvalitní křivku. Navíc disponuje automatickou detekcí atriální fibrilace. Disponuje nástroji pro rychlé hodnocení a pracuje se spolehlivým algoritmem promítajícím se do přesných hodnot. Nejinak je na tom i holter TK. V obou případech lze nasbíraná zdravotnická data pohodlně přenést do dalších programů, kde budou následně zpracována. Lékař se tak na výsledky může dívat z různých úhlů pohledů.

Důležité je také zmínit, že holter TK a holter EKG jsou v podstatě nezpozorovatelnými přístroji na těle pacienta. To znamená, že taková vyšetření nejsou spojena s bolestí a podobnými obtížemi.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top