Zdraví & sport

EKG se měří moderními přístroji

Pokud zmíníme pojem EKG, není ho třeba asi nikomu podrobněji vysvětlovat. Jde o speciální měření jinak zvané jako elektrokardiogram, který je primárně zaměřen na měření srdeční aktivity. Vzhledem k tomu, že k takovému vyšetření dochází u mnohých pacientů celkem často, určitě vás bude zajímat, jaké přístroje jsou pro získávání hodnot používány.

Novodobé technologie mají zelenou

Když se v dnešní době zahledíte na zdravotnická zařízení, určitě vás napadnou takové pojmy, jakými jsou kompaktnost, minimalismus, jednoduchost a přesnost. Tak se dnes měří EKG, jehož výsledky můžou v mnoha případech doslova rozhodovat o lidských životech.

Pro získávání přesných výsledků jsou dnes používány speciální holtery a několika svodová EKG. Záleží na tom, zda je třeba sledovat pacienta jen omezenou chvíli v nemocnici nebo jestli budou jeho hodnoty kontrolovány i doma po delší čas.

Výhodu současné používané techniky je především spárování s počítačem, integrovaný akumulátor a tedy možnost bezdrátového provozu, interpretace EKG křivky, jednoduchá obsluha a digitální filtrace křivky. Možností je v tomto směru více než dost.

Následná práce s daty

Pakliže dochází k měření hodnot EKG s pomocí těchto moderních přístrojů, můžete si být jisti, že jde o naprosto bezbolestnou metodu měření. Nadšen ovšem bude nejenom pacient, ale také lékař, což tak trochu prozradily nějaké informace uvedené výše. V tomto směru ještě doplníme, že doktoři jistě ocení také komunikaci s ambulantními programy, vedení bohaté databáze pacientů a přímý tisk na tiskárnu. Takové novodobé EKG zařízení je zkrátka velkým pomocníkem při stanovování jakékoliv diagnózy. Pokud tedy jednou budete muset zavítat na toto měření, rozhodně se ničeho neobávejte a vězte, že sledování srdeční aktivity bude realizováno jen těmi nejlepšími přístroji.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top