Zdraví & sport

Nedaří se vám kvalitně spát? To může být i tím, že máte špatnou postel!

pexels.com

Občas je člověk zničený tak, že doslova usne i na tvrdé zemi. Jenže to není úplně ideální způsob smýšlení, protože se pak stejně probudíte s bolavými zády, a ještě k tomu nevyspalí. Kvalitní postel je totiž jednou ze stěžejních záležitostí pro kvalitní spánek. Na co byste proto neměli zapomínat si popíšeme v dnešním článku.

I levné matrace mohou být kvalitní

Matrace tvoří víceméně polovinu celkového zážitku. To se nikdy nezmění, protože pokud se budete propadat v nesprávných místech, poznáte to zanedlouho nepříjemnou bolestí v kříži a v oblasti krční páteře. Naopak pokud máte matraci příliš tvrdou a nepoddajnou, tak se vám nepodaří víceméně ani usnout.

U většiny lidí to tak je především kvůli tomu, že si cíleně vybírají co nejlevnější matrace ze všeobecných řetězců. Pokud ale kouknete na levné matrace od profesionálních prodejců, tak rázem zjistíte, že se cenou ani zdaleka neliší, ale jejich kvality už mohou být naprosto odlišné. Nezapomínejte totiž na to, že kvalitní matrace s dobrou péčí slouží rovnou několik let. A když propočítáte každou hodinu pohodlného spánku na cenu matrace, tak se najednou celková investice bude zdát jako doslova směsně nízká.

Povlečení a polštáře s peřinami mají svoji váhu

Říct, že je všechno o matraci by ale bylo naprosto bláhový. Zrovna bolest krční páteře si můžete v pořádku přivodit i při používaní nejkvalitnější možné matrace. Nejčastějším důvodem je použití příliš vysokého polštáře, který vyklání hlavu z jejího přirozeného úhlu.

Většímu pohodlí při spánku pak mohou především v létě pomoct i kvalitní peřiny. Moderní a oblíbené peřiny mají možnost dvojité odnímatelné vrstvy, která u sebe drží pouze kovovými cvoky. Můžete si tak peřinu ztenčit na teplejší dny, nebo naopak přidat vrstvu do letních mrazů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top