Zdraví & sport

Přístroje EKG nabývající nejrůznějších podob

Měření EKG patří ve zdravotnických zařízeních k často realizovaným. Víte ale vůbec, že s pomocí těchto přístrojů lze získávat různé hodnoty? A zároveň, že existují odlišné přístroje EKG? Pokud ne, tak vám prostřednictvím tohoto článku vše trochu více přiblížíme.

Profesionální i mobilní přístroje EKG

V první řadě je třeba zmínit, že přístroje EKG mohou nabývat rozdílných velikostí. V mnoha nemocnicích jsou využívány robustnější výrobky, které obsahují velký displej, potřebné sondy připevnitelné na tělo pacienta a v neposlední řadě také tiskárnu, na které lze vytisknout naměřené výsledky. Tohle všechno je pak umístěno na rámu s kolečky, takže v nemocnici lze vše jednoduše a rychle přemístit na jiné místo ke konkrétnímu pacientovi.

Dále jsou využívány mobilní přístroje EKG. V jejich případě jde o malé a bezdrátové produkty, jejichž součástí jsou sondy. To vše může pacient nosit neustále se sebou tak, že ho takové přístroje EKG neomezují. Tato zařízení jsou velice často aplikována tehdy, když je nutné sledovat hodnoty EKG při nejrůznějších činnostech.

Klidové a zátěžové EKG

A právě poslední větou předchozího odstavce se přesuneme k dalšímu dělení. Přístroje EKG mají odlišné provedení i kvůli tomu, že jsou využívány v rozdílných situacích. V tomto ohledu se rozlišuje klidové a zátěžové EKG, což je celkem jasně vypovídající. To klidové vám bude naměřeno například tehdy, když ležíte na posteli. Naopak to zátěžové je získáváno při nejrůznějších aktivitách. Jde o úmyslný pohyb, při němž například šlapete na speciálním kole nebo běháte. Oboje hodnoty mají pro lékaře zásadní vliv s přihlédnutím k diagnostikování vašeho problému.

Přístroje EKG jsou ve všech případech moderní a nadčasovou technikou, která umí v dnešní době doslova zachraňovat životy, respektive tomu napomáhá.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top