Zdraví & sport

Ergometry plní ve zdravotnictví svoji důležitou roli

S pojmem zátěžové EKG se setkal bezpochyby každý. Za zkratkou EKG se skrývá elektrokardiogram. Ve své podstatě jde o vyšetření správné funkčnosti srdce. Výraz „zátěžové“ také mnohé prozrazuje. Zátěžové EKG je měřeno při fyzické námaze a zátěži. A právě k tomu v nemocničních a podobných zařízeních slouží ergometry.

Co jsou to ergometry?

Pod tímto výrazem si do jisté míry můžete představit například klasický rotoped, jen v trochu důmyslnějším provedení, které slouží právě pro měření zátěžového EKG. Ergometry dodávané do nemocnic jsou pochopitelně profesionálními přístroji nabízejícími řadu nezbytných funkcí. Je to například regulovatelná zátěž nezávislá na otáčkách a automatické řízení probíhajících testů.

Pokud jde o ergometry připomínající rotoped, v jejich případě lze počítat s odpovídající nosností. To znamená, že jsou určeny i pro těžší pacienty. Praktické jsou pediatrické prvky, elektrické nastavení výšky sedla nebo celkově stabilní konstrukce, takže se nemusíte bát, že z něčeho takového spadnete.

Sklopné bicyklové ergometry

Do zdravotnických zařízení ovšem nejsou dodávány pouze výše uvedené ergometry. Využívány jsou ještě daleko propracovanější přístroje. Povětšinou jde o bicyklové sklopné stoly umožňující horizontální náklon. Výjimkou nejsou ani produkty vhodné pro hendikepované pacienty, popřípadě ty s nadměrnou vahou. Nosnost takových ergometrů může s přehledem dosahovat hodnoty 260 kg. Právě sklopná zařízení jsou ideální pro stress echo vyšetření, takže přináší o pacientovi mnohem více informací.

Vývoj moderních ergometrů jde určitě neustále kupředu, takže se v nemocnicích můžete setkávat se stále propracovanějšími přístroji. V každém případě si můžete být jisti, že vyšetření na takovém ergometru nepředstavuje nic bolestivého, jen je po vás vyžadován určitý pohyb neboli fyzická zátěž.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top