Auto-Moto

Ford Focus, aneb zaručená kvalita, která tu s námi je už celé roky

www.adobestock.com

Jen opravdu málokteré vozy se mohou pyšnit takovou oblíbeností a rozsahem, jaké má Ford Focus po dlouhé roky. Zcela první vozidlo typu Focus opustilo výrobnu legendární automobilky Ford v roce 1998 a nyní, o více jak dvacet let později, je tu s námi. Co nám ale nabízí nejnovější Focus oproti svým předchůdcům?

Sportovní rysy už nehledejte jen u RS verze

Focus nikdy nebyl nudným automobilem, který by si vybral učitel dějepisu. Naopak vždy patřil mezi vozidla, která nabízí zajímavý a dravý vzhled, při zachování kvalit a schopností standardního rodinného vozu. Za zmínku ale rozhodně stojí letošní verze, které se snaží držet sportovního vzhledu ještě více.

Ford jde tímto krokem s globálním trendem, kdy si můžeme i u čistokrevných rodinných cestovních vozů všimnout, že dědí aerodynamické prvky sportovněji laděných kolegů. Ford Focus se tak řadí do plejády vozů, které vás doslova upoutají svým nádherným vzhledem.

Interiér ve vás probudí pocit bezpečí a pohodlí

Oproti sportovnímu zevnějšku, je naopak interiér laděný spíše do klidného režimu. Přednost tady dostává hlavně pohodlí. Sedačky i kompletní prostor pro nohy jsou podle mnohých vysoko nad cenovou hladinou vozů Ford Focus. To stejné potom skýtá i nastavitelný zavazadlový prostor, který v pohodě dokáže pobrat dokonce i rodinnou dovolenou nebo velké nákupy. A to i přes fakt, že je zadní strana Focus již standardně prudce sklopená, což je typický rys těchto vozidel.

Samotná palubní deska vás přesvědčí o tom, proč jsou nové i skladové vozy Ford Focus tak moc žádané. Na první pohled působí opravdu robustně, což zvyšuje celkový počet bezpečí. Není přitom příliš hrubá. Je dělaná z kvalitního tvrzeného plastu a podle úrovně vybavení zde můžeme najít i metalické prvky. Rozhodně ani v nejnižší „palbě“ vás Ford Focus propracovaností nezklame.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top