Funny

Hledání pokladů je stále oblíbenější záliba, kterou si zamilujete i vy

taška

Také se vám někdy stalo, že jste třeba jeli kolem pole a viděli na něm jedince či více lidí, jak se speciálním přístrojem chodí kousek po kousku a skenují terén? Nebo jste se třeba byli projít v lese a podobné nadšence tam potkali? Pak jste si asi říkali, co tu dělají?! Odpověď je jednoduchá: hledají poklad! Divili byste se, kolik zajímavostí ukrývá naše země, přičemž mnoho pokladů je ukrytých právě pod zemí. Hledání pokladů je zábava, která nadchne každého – takže určitě i vás!

Co k tomu budete potřebovat?

Pokud se rozhodnete vydat za dobrodružstvím, budete potřebovat patřičné vybavení. Základem všeho je detektor, který pořídíte na internetu nebo ve specializovaných obchodech. Detektory se liší, některé jsou levnější, jiné dražší, některé nabízí jen základní funkce, jiné se mohou pyšnit ještě něčím navrch. Pokud teprve začínáte a nevíte, jestli vás to zaujme, určitě zpočátku neinvestujte zbytečné peníze a raději počkejte, jestli vás tahle aktivita skutečně osloví. Hodit se vám bude i něco na kopání, lidé s sebou zpravidla nosí příruční motyčku či lopatku.

Vyrazit o samotě nebo s doprovodem?

Za hledáním pokladu se můžete vydat sami, nebo si s sebou někoho vzít. O to větší zábava to samozřejmě bude v případě, kdy každý bude mít svůj vlastní detektor, protože v opačném případě jeden hledá a druhý za ním pochoduje jako pejsek čekající na zapípání detektoru. Jestliže se ale třeba do lesa nechcete vydávat na vlastní pěst, neváhejte a jděte třeba s kamarádem, partnerem nebo zkrátka s kýmkoli.

Co když něco najdete?

Jak už jsme napsali na začátku dnešního článku – pokladů je pod zemí neustále spousta, i když se někteří jedinci této aktivitě věnují již slušnou řádku let, pořád je co hledat. Narazit můžete třeba na staré mince, které mohou mít i vysokou hodnotu. Pokud by se vám skutečně podařilo něco takového najít, měli byste si nechat svůj poklad vyčistit – v případě mincí lze použít ultrazvukové čističky, což jsou speciální přístroje, jež dané předměty zbaví nečistot a vyleští je, aniž by došlo k jejich poškození.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top