Funny

Hledání pokladů pod významnými mosty? Výborná zábava pro turisty i nadšence!

pixabay.com

Možná by vás to nenapadlo, ale hledání pokladů se může odehrávat dokonce také pod mosty. A ne, opravdu tím nemyslíme různá doupata, která vznikají pod pilíři mostů na břehu. U mostů, které jsou historicky významné, se můžeme dočíst o spoustě zajímavých věcí.

Často se zde přesouvala vojska a odehrávala celá řada historických událostí. Možná by vás tak překvapilo, kolik kovových a zajímavých předmětů, se skrývá na dně řečiště přímo pod mosty. Takzvaný „water fishing“ se stal velice oblíbenou zábavou také u nás.

Jak to vůbec funguje?

Lovení ve vodách pomocí magnetu, je rozhodně mnohem jednodušší a levnější než konkurence v podobě detektoru kovů přímo na zemi. Víceméně jediné, co potřebujete, je velký a silný magnet. Ten musí být vybaven speciálními úchopy, které dokáží utáhnout nejen magnet, ale také váhu toho, co pochytá.

Zároveň se neobejdete bez dostatečně dlouhého, a především pružného a odolného lana. Lano vždy pevně uvažte na odolný bod, a hoďte magnet do vody. Opatrně jej potom táhněte pod dně. Budete často překvapeni tím, co všechno se vám s takovým magnetem podaří nachytat.

O nálezy je potřeba kvalitně se postarat

Tím, že se vám podaří něco nalézt, ale úkol zdaleka nekončí. Voda není bohužel příliš hostinným prostředím, a tak musíte počítat s tím, že mimo nečistot bude také povrch různých předmětů poškozený. 

Mimo různých mechanických druhů čištění, by vám v tomto ohledu mohly pomoci především ultrazvukové čističky. Jedná se o moderní druh čištění, který má tu výhodu, že se u něj nepoužívají žádné mechanické postupy. Díky tomu je malá šance, že dojde k dalšímu poškození materiálu. Namísto toho dokáže ultrazvuková čistička opravdu rychle a pečlivě očistit víceméně všechny druhy běžných kovů i od odolných nečistot.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top