Funny

Ultrazvukové čističky jako věrný přítel hledačů pokladů

Unsplash.com

Hledači pokladů jsou v dnešní době opravdu velice oblíbeným trendem. Díky zpřístupňování různých technologií pro veřejnost se stala celá řada „high-tech“ aktivit poměrně dost běžnou záležitostí, která je dostupná i v řádu několika málo tisíc korun.

Ihned po uvolnění technologie GPS vznikl Geocaching, o pár let na to se dostaly do veřejnosti první velice dostupné detektory kovů. A v současnosti jsou jednou z největších zálib hledačů výkonné magnety, se kterými loví kovové předměty přímo z vodních ploch a toků. Jenže jak se postarat o jejich očištění, když je nález na světě?

Častý problém hledačů pokladů, který nemá řešení

Jenže právě hledači kovových pokladů se musí smířit s tím nepříjemným faktem, že jsou právě kovové předměty těmi, které jsou nejčastěji poškozené. Ať už se bavíme o lovení ve vodě nebo na souši, tak se vždy shodneme na tom, že jsou místní předměty ve velice nehostinných podmínkách, které většinou znamenají poškození předmětů. V lepším případě jde jenom o „povrchovou lišku“, která znamená rez nebo nánosy špíny na samotném povrchu, která ale nijak nepoškodila předmět jako takový.

Jenže velice často se stává, že starší předměty, které pochopitelně mají mnohem větší hodnotu, jsou silně poleptány a poškozeny rzí a degradací. Bohužel je to v mnoha případech víceméně nevratné. A navíc to komplikuje také jejich čištění.

Ultrazvukové čističky dokáží efektivně pomoci

Jenže jsou tady i možnosti, které nám pomohou. Velice efektivní jsou ultrazvukové čističky. Jedná se o poměrně nepatrná zařízení, které v menších rozměrech mohou pořídit hobby kutilové a hledači i za několik málo tisíc korun. Jsou přitom mnohem šetrnější než jiné druhy čištění, protože se zde nejedná o žádné mechanické postupy. Spojení speciálních chemických emulzí a ultrazvukového vlnění je zde důvodem, proč jsou čističky tak efektivní a úspěšné.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top