Zdraví & sport

Holter EKG je výdobytek současného zdravotnictví

EKG neboli elektrokardiogram, to je vyšetření, s pomocí něhož se zjišťuje správná funkčnost srdce. Z logiky věci tedy vyplývá, že EKG, potažmo jeho samotné výsledky není radno v žádném případě podceňovat. Vždyť právě na jejich základě jsou mnohdy zachraňovány životy u mnohých pacientů.

Jestliže vás zajímá, jakým způsobem dochází k měření výsledných hodnot, možná budete překvapeni. Lékařům je nápomocen holter EKG, s nímž vás v tomto článku seznámíme trochu podrobněji.

Jak vypadá holter EKG?

Pokud si myslíte, že holter EKG bude velkým nemocničním zařízením, pak jste značně na omylu. Vlivem neustálého vývoje ve zdravotnictví počítejte s miniaturním zařízením, které je napojeno na vaše tělo. Jde o mobilní přístroj, díky čemuž vám budou měřeny hodnoty elektrokardiogramu delší dobu a v podstatě kdekoliv. Nemusíte tak setrvávat v nemocnici. Holter EKG je připnut na tělo a hodnoty jsou snímány při nejrůznějších aktivitách, díky čemuž jsou mnohem více vypovídající.

Co všechno umí novodobé holtery?

Holtery EKG jsou ve své podstatě záznamníky sbírající potřebné údaje o funkčnosti vašeho srdce. Moderní přístroje mají široký rozsah vzorkovací frekvence, tři reálné kanály EKG, mnohdy disponující i malým displejem se zobrazením těch nejzákladnějších hodnot a nechybí ani možnost přenosu dat prostřednictvím USB.

Holter EKG nasbírá data, která si následně lékař přehraje například do počítače a prostřednictvím speciálního programu zobrazí v takové podobě, jakou požaduje. Ve prospěch těchto moderních zařízení hovoří nejenom mobilita, ale také snadná obsluha. Nechybí ani hardwarová detekce PM.

Nyní, když víte, jak takové holtery EKG vypadají a co všechno vlastně umí, nemusíte se žádného podobného vyšetření obávat. Jde o bezbolestné měření, o kterém ve výsledku nemáte ani potuchy.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top