Zdraví & sport

Zátěžové EKG se měří za pomoci prvotřídní techniky

Elektrokardiogram neboli EKG je v nemocničních zařízeních poměrně častým a důležitým vyšetřením. Sleduje se díky němu správná funkčnost srdce a odhalují se případné problémy. Jak asi každý moc dobře ví, srdce dostává opravdu zabrat primárně při zátěži. Právě z toho důvodu je sledováno zátěžové EKG. Představit si pod ním můžete například to, že vás lékař posadí na speciální šlapací zařízení, napojí na přístroj a bude sledovat činnost srdce při dané aktivitě.

Přístroje pro měření EKG

Zátěžové EKG je v dnešní přetechnizované době zjišťováno za pomoci odpovídající techniky. Jsou to profesionální ergonomické systémy, s nimiž lze zjistit činnost srdce s naprostou přesností. A o to jde? Nemusí to být jen přístroj na pojízdném vozíčku doplněný o praktický monitor. Moderní vybavení nabývá i daleko menších podob.

Na mysli máme mobilní zátěžové EKG zařízení. To funguje díky akumulátorům. Na tělo je přichyceno několik sond s tímto přístrojem. Ten pacienta víceméně neomezuje v pohybu, a tak se může věnovat příslušným aktivitám. Při nich je zjišťována hodnota EKG.

Vyhodnocení výsledků zátěžového EKG

Když skončí takový test zátěžového EKG, přichází na přetřes zpracování naměřených údajů. Ty pochopitelně není třeba zkoumat na nějakém mobilním zařízení. Data se jednoduše přenesou do počítače, kde jsou za pomoci vhodného softwaru zpracována. Zátěžové EKG lze samozřejmě vyhodnocovat na různých úrovních tak, aby lékař získal ta potřebná data.

V každém případě si můžete být jisti tím, že zátěžové EKG rozhodně není ničím bolestivým. Jediné co, tak musíte provést konkrétní fyzickou zátěž. Proces měření EKG vůbec neucítíte. Uvidíme, jakým směrem se budou tyto malé přístroje nadále vyvíjet, protože je pravdou, že současná nadčasová doba jde neustále kupředu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top