Zdraví & sport

I muži mohou pečovat o svou pleť. Jak?

mužská pleť
pixabay.com

Péče o pleť nemusí být nutně spojována jenom se ženami. I muži by o ni měli náležitě pečovat. Je však jasné, že péče o tu mužskou se od té ženské lehce liší. Podívejme se proto na všechno, na co byste jako moderní muž rozhodně neměl zapomínat. Navíc si můžete být jisti, že produktů určených přímo pro muže je na současném trhu více než dost.

Péče o vousy

Ty jsou nedílnou součástí každého muže a právě zde by proto měla začínat nezbytná péče. A je jedno, zda se jedná o muže, který pravidelně dbá na hladkou tvář, nebo o muže, který si nechává plnovous. Je třeba říci, že při každé úpravě vousů je nutné nezapomínat na použití kvalitních produktů, které dokážou pleť výrazně zklidnit a také ji dostatečně hydratovat. A to platí i v případě, kdy máte plnovous a vousy si jenom klasicky zastřiháváte.

Nezapomínejte na výživu

Aby byla mužská pleť dokonalá, je nutné používat nejenom kvalitní přípravky po holení, ale je nutné ji také pravidelně vyživovat. Důležité je dostat do ní různé vitamíny a jiné látky, které podpoří její dokonalý vzhled. Kromě toho také doporučíme kolagen, který je taktéž látkou, která dokáže dokonale pomoci. Navíc umí pozitivně působit i v celé řadě dalších oblastí. Pokud bychom měli být konkrétní, tak musíme říci, že díky kolagenu:

  • Získáte pružnou pleť
  • Podpoříte zdravý vašich kloubů
  • Zlepšíte zdraví svých vlasů a vlasové pokožky

Čistěte

Třetím naším tipem, který je spojený s péčí o mužskou pleť, je pochopitelně také její čištění. Jak na to? Pomoci mohou třeba kvalitní mýdla, která jsou určená na obličej. I ta dnes není problém pořídit v pánském provedení, s tím správným složením i správnou vůní. Dále ale nesmíme opomíjet ani takzvaný peeling. Ten je dobré využívat zhruba jednou za 7 – 10 dní. Díky němu je pleť nejenom vyčištěna do hloubky, ale jsou eliminovány třeba i staré kožní buňky a mnoho dalších nežádoucích věcí.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top