Zdraví & sport

Měření EKG v podání moderních přístrojů

měření ekg
pixabay.com

Zkratka EKG je známa pravděpodobně všem. Elektrokardiogram neboli záznam časové změny elektrického potenciálu, jež ovlivňuje srdeční aktivita. Toto vyšetření absolvovala jistě velká spousta lidí, mnohdy na zastaralých přístrojích. Dnes když vyrazíte do moderní ordinace, bude na vás čekat daleko propracovanější technika.

Klidové EKG i zátěžové EKG se v současnosti měří s pomocí miniaturních profesionálních přístrojů, které pacienta nikterak neomezují a lékaři přináší daleko více možností. Tyto produkty jsou navíc propojeny s velice důmyslnými a přehlednými programy, z nichž je možné vyčíst spoustu věcí. Tato softwarová rozšíření pro EKG přístroje dokáží zobrazit mnoho variant požadovaných křivek, jež jsou pak daleko čitelnější a průkaznější.

Jestliže vás zajímá, jakými funkcemi se takové moderní EKG zařízení pyšní, pak se začtěte do následujících řádků.

Co umí novodobé EKG přístroje?

Povětšinou jsou to několika kanálové výrobky, k jejichž ovládání poslouží jediné tlačítko. Většina současných modelů je vybavena speciální digitální filtrací křivky, kterou si lze rozměřit dle potřeby. Lékaři navíc mohou získat i odlišné formáty požadovaného záznamu, což opět slouží k přesnějšímu stanovení konečné diagnózy.

EKG záznamníky jsou někdy označovány, jako Holtery. Produkty s hardwarovou detekcí, u nichž je přenos dat řešen tou nejjednodušší cestou, a to prostřednictvím USB kabelu. Mobilní EKG přístroje fungujícíza přispění jediné tužkové baterie.

Měření EKG je v současnosti na opravdu vysoké úrovni, což je samozřejmě přínosná informace nejenom ro ošetřující lékaře, ale také konkrétní pacienty. Pokud u vás tedy vznikne požadavek na EKG, pak se objednejte na klinice, která se prezentuje výše uvedenými zařízeními. Sami se alespoň přesvědčíte o tom, kam směřuje kvalita této zdravotnické techniky.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top