Auto-Moto

I profil a další oblíbené typy hutního materiálu

Ocelové profily nachází ve stavebnictví hodně široké uplatnění, o tom není žádných pochyb. Hutní materiál obecně je v tomto segmentu, jako doma. Ať už je to I profil nebo další. Tyto materiály přináší vysokou pevnost, odolnost, bytelnost a dlouhou životnost. Není se tak čemu divit, že poptávka po oceli je vysoká. Jestliže chcete vědět, k čemu všemu slouží takové materiály a jaké máte možnosti, začtěte se do následujících řádků.

Ocelové profily a jejich podoba

Jedním z nejpoužívanějších ocelových profilů je bezpochyby I profil. Ve své podstatě jde o ocelový nosník nesoucí vysoké zatížení, a tak se používá v rámci překladů, stropů a podobně. Není to samozřejmě jenom I profil, na který narazíte. Dle potřeby lze volit i jiné ocelové nosníky s rozdílným průřezem. Typickým příkladem je průřez U, UPE, HEA a HEB.

Pakliže je pro vaše potřeby I profil příliš masivní, můžete pochopitelně sáhnout po drobnějším hutnějším materiálu. Z pohledu praktičnosti jednoznačně vedou trubky a tyče odlišných rozměrů a průřezů. Vhod vám přijdou i jakly nebo plechy. Ty můžete použít na stěny, strop a podlahu. Ve své podstatě jste schopni základ jakékoliv konstrukce vyhotovit právě z kvalitní oceli a tím zajistit celkovou bytelnost stavby. Pro doplnění ještě uvedeme, že se používá také betonářská ocel. To už je něco trochu jiného než popisovaný I profil.

Praktické dělení hutního materiálu

Když se rozhodnete pořídit si I profil pro stavební účely, vyplatí se zvolit si dodavatele, který vám kromě samotného hutního materiálu přinese i nějaké další služby navíc. Typickým příkladem je dělení ocelových profilů. Ty budou zkráceny na vámi požadovanou míru. Vhod přijde určitě i doprava na místo určení. Tak neváhejte a podlehněte možnostem ocelových profilů. Své použití si totiž najdou na jakékoliv stavbě.

To Top