Bydlení

I profil jako nedílná součást stavebnictví

Ve stavebnictví jsou využívány nejrůznější materiály. Nejsou to pouze cihly a dřevo, ale také hutní materiál neboli ocel. V tomto případě můžete narazit na kvantum produktů, od plechů, přes trubky, až po jakly a I profil. A právě poslednímu zmíněnému výrobku se budeme věnovat trochu podrobněji. Zaměříme se na jeho vlastnosti a použití.

I profil a všechno o něm

Nejprve si pojďme prozradit, jak vlastně takový I profil vypadá. Označení tohoto produktu do značné míry prozrazuje, jak vlastně profil vypadá. Svým tvarem připomíná velké písmeno „I“. Výrobek je tvořen z oceli válcované za tepla, která se vyznačuje svou zaručenou svařitelností.

Kvalitní I profil je dostupný hned v několika jakostech nesoucích patřičné označení. Je to například S235 nebo S355. Pestrost výběru je spjata i s ostatními technickými parametry. Není to jenom délka, ale i jednotlivé jmenovité rozměry. To všechno se ve výsledku promítá i do celkové hmotnosti.

Při výběru vhodného I profilu přihlížejte také rozměrovým normám a těm obecným prozrazujícím kvalitu daného hutního materiálu.

Praktické použití I profilu

Nyní si možná pokládáte otázku, k jakým účelům vlastně využít I profil? Nutno podotknout, že možností je v tomto směru více než dost. Obvykle jsou to místa, kde je vyžadována patřičná pevnost, bytelnost a nosnost. S tou v případě I profilů můžete rozhodně počítat. Přínosné je také to, že I profil lze poměrně snadno řezat a krátit na požadovanou délku. Zaručená svařitelnost pak přináší možnosti úpravy výsledného vzhledu a konstrukce.

Když se rozhodnete pořídit si I profil na svoji stavbu, měli byste za všech okolností vybírat jen prověřeného a zkušeného dodavatele hutního materiálu. Jedině u něj se vám dostane odpovídající kvality a profesionálních služeb, které jsou v tomto případě zapotřebí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top