Průmysl

I profil je jedním z nejpoužívanějších

Profilová ocel se stala nedílnou součástí jakýchkoliv staveb. Hutní materiál vynikajících vlastností, který je základnou libovolných konstrukcí a zároveň potřebnou nosnou částí. Možná právě proto byste měli vědět, jaká profilová ocel je v tomto směru nejvyhledávanější. Zabývat se budeme normovanými produkty s bohatým uplatněním.

Tyče průřezu I mají co nabídnout

Hlavním tématem tohoto článku bude I profil. Ocel válcovaná za tepla, která může být dodávána v jakostech S235, S355 a jiných. Výrobky tohoto typu jsou snadno svařitelné a lze je za pomoci speciálních nástrojů vhodně dělit, tedy řezat. To znamená, že i když je tento profil dodáván v délkách 12 nebo 14 metrů, vy si s ním hravě poradíte. Popřípadě najdete dodavatele, který I profil dodá v patřičných rozměrech.

I profil může mít samozřejmě i rozdílné jmenovité rozměry. Není to jenom délka. Na základě nich se pak liší jeho celková hmotnost. Parametry profilové oceli by měly vycházet z toho, k čemu takový produkt budete využívat. Jaké bude mít na stavbě uplatnění, a to z pohledu pevnosti, nosnosti a celkové životnosti. Pravdou však zůstává, že na své si v tomto ohledu přijde určitě každý.

Další profilová ocel

Kvalitní tyče průřezu I ovšem nejsou těmi jedinými, které můžete při budování konstrukcí použít. Sortiment hutního materiálu je více než bohatý, takže svého docílí skutečně kdokoliv. To znamená, že využít můžete například tyče průřezu L, čtvercové tyče, kruhové tyče nebo rovnou ty ploché. Dokonce nemusí být válcované za tepla, ale i za studena. V rámci finální realizace mohou přijít vhod i nejrůznější úhelníky. Vždy podle toho, co máte v úmyslu vyrábět. Pokud tedy budujete cokoliv s dlouhou životností, vyplatí se sáhnout po profilové oceli nejrůznějších tvarů, s níž docílíte požadovaných výsledků.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top