Kariéra

I v zemědělském průmyslu využijete pracovní oděvy i ochranné pomůcky

zemědělský průmysl
pixabay.com

Zemědělský průmysl patří mezi ty nejrozšířenější, kterému se věnuje stále více lidí. Možná se v něm pohybujete i vy a představuje pro vás nedílnou součást života, nebo dokonce způsob obživy. V zemědělském průmyslu se dnes a denně děje celá řada činností, některé patří mezi rutinní, jiné se dělají třeba jen jednou do roka. Tak či onak se určitě shodneme na tom, že i při práci v zemědělství musíte dbát na svou bezpečnost a samozřejmě i pohodlí při práci.

Ať vás práce nezaskočí

Ačkoli si většina lidí myslí, že zemědělský průmysl je jen sezonní záležitostí, není to tak úplně pravda. Jasně, na polích během tuhé zimy asi nikoho neuvidíte, protože půda není připravena na jakýkoli zásah. To ale neznamená, že práce související se zemědělským průmyslem neběží i v tomto chladném období. Třeba taková práce s dobytkem se neptá na to, jestli je zima nebo jaro – tam se zkrátka pracuje celoročně. Ať už je tedy léto nebo podzim, nenechte se prací zaskočit a pořiďte si pohodlné a praktické pracovní oděvy.

K čemu slouží pracovní oděvy?

Primárním úkolem pracovních oděvů je ochránit vás před možným úrazem, který může nastat během vteřiny a naprosto neočekávaně. Zároveň ale slouží k tomu, aby vám i při práci zajistily pohodlí, ať už děláte se stroji nebo s dobytkem. Pořídit byste si měli třeba pracovní monterky, které mají několik praktických kapes a do těch si můžete uložit nářadí nebo jiné maličkosti. V zimě oceníte hřejivé mikiny a zateplenou obuv, díky které vám ani v mrazech nebude zima na nohy.

Využijete ochranné pomůcky?

Kdo se pohybuje v zemědělském průmyslu, ten moc dobře ví, že je to práce různorodá a často i špinavá. Ono se to dá očekávat, zvlášť když pracujete se zvířaty nebo se stroji. Ochranné pomůcky proto využijete v každém případě. Například respirační roušky se hodí těm, kteří pracují ve chlévech a vadí jim čpavek. Praktické pracovní rukavice jsou v tomto průmyslu samozřejmostí, ať už se jedná o rukavice jednorázové nebo třeba protipořezové.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top