Kariéra

Jak vybrat pracovní oděvy, abyste si zajistili pohodlí a neriskovali úraz?

pixabay.com

Pracovní oděvy jsou nedílnou součástí celé řady zaměstnání. V současné době jsou ale častěji k vidění i v běžném životě, kdy je lidé využívají při stavbách rodinných domů, při pracích na zahrádce nebo při kterýchkoli jiných činnostech. Úkolem pracovních oděvů je zajistit nositeli nejen pohodlí při práci, ale zároveň i zamezit možnému úrazu – a o těch člověk nikdy neví, kdy nás překvapí.

Jaké pracovní oděvy jsou k dostání?

Jestliže přemýšlíte, že byste si pro svou práci doma nebo na zahrádce pořídili pracovní oděvy, určitě vás bude zajímat, co je vlastně k dostání. Rozhodně vás potěší, že nabídka je více než pestrá a rozhodně tak je z čeho vybírat. Pořídit si proto můžete například praktické, pohodlné a šikovné monterky – ať už s laclem nebo bez laclu. Ty využijete při mnoha příležitostech, praktické kapsičky se budou hodit pro uložení nářadí nebo šroubků, které potřebujete mít při práci po ruce. Některé modely mají dokonce zesílená kolena, která zabrání odření nebo otlačení při pracích, které budete provádět vkleče.

Kvalita především

Od pracovních oděvů byste měli očekávat především kvalitu. Ta se postará nejen o to, že vám daný kousek dlouho vydrží a ani několikero praní jej nezničí, ale zároveň zajistí komfort při nošení. Velmi oblíbeným materiálem je bavlna, která je příjemná na dotek, je měkká a proto tolik žádaná. Pracovní oděvy se vyrábí z bavlny s přídavkem syntetického materiálu, nejčastěji elastanu.

Ochranné pomůcky se vždycky hodí

K pracovním oděvům se neodmyslitelně pojí i ochranné pomůcky, mezi něž patří například ochranné helmy, respirační roušky nebo celá řada rukavic. Rukavice jsou jednorázové, ale i protipořezové, svářečské nebo ochraňující před popáleninami. Mezi ochranné pomůcky můžeme zařadit i pracovní obuv, která je pevná a zpravidla mívá kovovou špičku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top