Kariéra

Investiční byt – zajímavá investice spojená s velkým množstvím starostí

Investiční byt
pixabay.com

Podařil se Vám koupit výhodně velmi zajímavý byt například o velikosti 2KK, který je v opravdu dobrém stavu, nachází se v docházkové vzdálenosti od centra středně velkého města a v jeho okolí je veškerá občanská vybavenost? V tom případě jste měli opravdu štěstí a na základě výše zmíněného očekáváte výnos, který se bude pohybovat okolo 5%. Musíte však počítat s tím, že koupě není všechno, náročný krok máte za sebou, ale další náročný před sebou. Neboť s tímto zajímavým businessem je spojena správa bytu.

Ačkoliv je investice do nemovitostí velmi zajímavý způsob zhodnocení svých volných finančních prostředků, zároveň je s tím spojeno mnoho starostí. Protože se o byt, který zakoupíte, musíte opravdu starat. A tato péče je žroutem času, který byste případně rádi investovali do jiných aktivit. Pokud vlastníte pouze jeden investiční byt, může to být pro někoho záliba či koníček, ale jakmile jich je pak více, tak to zabere opravdu tolik času, že se to považovat za práci na plný úvazek.

Tato investice se stává výhodnou až v okamžik, kdy je byt dlouhodobě a také výhodně pronajat. Protože pokud narazíte na problémové nájemník, zisk, který by za ideálních podmínek měl být v podstatě bezstarostný, zabírá mnoho času a práce. To, kolik času a práce tomu investuje, hodně závisí právě i na samotných nájemnících.

Jak se nemovitost dobře spravuje?

Správa bytu není pouhá péče o nájemníky. Mnoho činností musíte řešit opravdu pravidelně. Musíte počítat s tím, že Vás čekají pravidelné drobné opravy, pokud se Vám změní nájemníci, tak počítejte s rekonstrukcemi, přepisy záloh, energiemi, pravidelné jsou také schůzky se členy společenstva vlastníků nebo družstva, placení daní a souvisejících poplatků. Celkově řešení každodenních věci a drobností, se kterými Vás budou nájemníci zatěžovat.

Vždy když řešíte nové nájemníky, je třeba zařídit, aby byt zaujal co nejvíce lidí. Proto vždy při této situaci musíte počítat alespoň s malou rekonstrukcí. Součástí toho je i vypracování nové nájemní smlouvy, převedení veškerých služeb a záloh na nového nájemníka a mnoho dalšího.

Jak sami vidíte, investice to není jednoduchá, ale je tu jedna možnost a tou zajistit si správu bytu u kvalifikované firmy, která Vám tímto ubere mnoho starostí. A ačkoliv to nebude zadarmo, je třeba zvážit, zda to pro Vás nebude výhodnější.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top