Kariéra

Kde sehnat prostředky pro nastartování vlastního podnikání?

business
pixabay.com

Přemýšlíte i Vy o tom, že byste chtěli začít podnikat, ale nemáte dostatečné finanční prostředky? Pak čtěte dál, v tomto článku naleznete možní varianty, jak Váš business spustit.

Základní pravidlo je, že bez peněz se do podnikání rozhodně nepouštějte. A pokud zajím ještě nemáte žádné úspěchy v podnikání, tak nemůžete počítat s tím, že Vám banky budou nadšeně půjčovat  větší obnosy peněz.

Jak tedy svůj business začít?

Použijte úspory

Možná se tomu budete smát, ale mnohým lidem nedochází, že by mohli začít podnikat pomocí svých vlastních úspor. Pokud patříte k šetřílkům, je to super, protože budete mít někde na spořícím účtu peníze, které můžete okamžitě využít. Když ani Vy nejste ten typ, co by si celý život poctivě spořil, ale vlastníte nějakou nemovitost, máte také vyhráno, neboť ceny nemovitostí za poslední dobu poměrně stouply, stačí sehnat kupce a prostředky máte k dispozici.

Půjčka od příbuzných

Pokud máte například movitější prarodiče, rodiče nebo nějakého strýce, je mnohem lepší si domluvit půjčku od něj něž od bankovní instituce. Ne nadarmo se říká, že pořádek dělá přátele, proto pokud se Vám naskytne taková příležitost, vše dopodrobna sepsat, navrhnout splátkový kalendář a oběma stranami nechat podepsat.

Začněte podnikat s příbuznými

Pokud Vaši příbuzní patří mezi akční lidi a rádi se pouští do nových projektů, neváhejte je seznámit s Vaším podnikatelským záměrem a zapojte je do Vašeho businessu.

Oslovení případných dodavatelů a odběratelů

V tomto těžkém startu Vám mohou být nápomocní i potencionální dodavatelé a odběratele. Pokud máte tu úžasnou přesvědčovací vlastnost a dokážete jim, že pro ně budete výhodným partnerem, můžete se dohodnout na podmínkách, ve kterých Vám nějaké finance uleví a tím Vám i velmi usnadní ten těžký začátek.

Obraťte se na leasingové společnosti

I toto může být zajímavá možnost pro začínajícího podnikatele. Díky leasingovým společnostem si můžete pořídit potřebné vybavení a zaplatit ho postupně díky splátkovému kalendáři.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top