Zdraví & sport

Jak funguje novodobá spirometrie?

plíce
pixabay.com

O spirometrii slyšel bezpochyby každý. Jde o lékařský zákrok, prostřednictvím kterého je zjišťována správná funkčnost plic. Určitě nemějte obavy, protože nejde o nic komplikovaného, bolestivého a náročného. Tento fakt navíc umocňují moderní přístroje nesoucí výstižný název „spirometr“.

Zub času si jednoduše nevybírá, a i tato lékařská technika jde ve svém vývoji neustále kupředu, což dokazují přístroje využívané v novodobém lékařství a zdravotních ambulancích. Jedná se o moderní techniku určenou pro kompletní spirometrii.

Unikátní spirometr s dotykovým displejem

Jestliže vás kdysi dávno postihlo vyšetření zvané spirometrie, tak vězte, že dnešní úkony tohoto typu jsou na daleko větší úrovni. Screeningové spirometrické vyšetření je prováděno za pomoci mobilních přístrojů, jež sami o sobě ukládají poskytnuté hodnoty, dokáží je zobrazit na přehledném displeji a zároveň umožňují propojení s počítačem. To je realizováno buď prostřednictvím kabelu nebo s pomocí technologie Bluetooth. Díky tomu se potřebná data přenáší do vyhodnocovacích softwarů.

Spirometr současnosti, to je především jednoduchost, důraz kladený na maximální hygienu a s ní spojenou dezinfekci. Vzhledem k tomu, že lze pořídit spirometr s digitálním displejem, existuje záruka okamžité zpětné vazby poté, co pacient několikrát zhluboka nadýchá do zařízení. Právě na displeji se zobrazují výsledky měření, které je porovnáváno s prediktivními hodnotami.

S pomocí těchto lékařských přístrojů lze získat nejrůznější měřené hodnoty vedoucí ke stanovení výsledného zdravotního stavu pacienta. Takže, pokud vás v nejbližší době čeká spirometrie, pak nemějte žádných větších obav, protože tento zákrok je naprosto bezproblémový a nemusíte se čehokoliv obávat. Dnešní spirometrie je zkrátka na vysoké úrovni.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top