Zdraví & sport

Nejste vysekaní? Asi děláte těchto 7 chyb.

pixabay.com

V posilovně se pravidelně potíte, hlídáte si stravu a stále nemáte na břiše ten vytoužený pekáč buchet? Asi děláte něco špatně. Dodržujte těchto 7 pravidel a v létě u vody budete ženský odhánět. 

Hlídejte příjem sacharidů.

Pro začátek si ujasněme, že fakt, že na sobě máte tuk, nezpůsobují tučné pokrmy. Sacharidy jsou tím strašákem. Všechny sacharidy vaše tělo použije na vytvoření tukové zásoby. Pokud ovšem nemáte během dne velký výdej energie. Zkuste nahradit vysoký příjem sacharidů raději kvalitními bílkovinami či tuky. Kvalitní tuk je dokonce i lepší a přirozenější zdroj energie.

Jezte bílkoviny.

Bílkoviny a jejich příjem jsou základním stavebním kamenem při budování svalstva, kde se následně tuky také spalují. Najdeme je v kvalitním mase – krůtí, kuřecí, ryby, libová svíčková atd. Dále také sójové výrobky, nízkotučné jogurty, luštěniny a samozřejmě bílky. Z celkového denního energetického příjmu by přibližně 40 % měly být právě bílkoviny.

Plánujte.

Vše začíná ve vašem nákupním košíku. Už tam byste měli přesně vědět, co a kdy budete jíst, abyste byli připraveni. Nemůže se vám pak stát, že přijdete domů hladoví a vyluxujete ledničku a všechny nevhodné potraviny v ní. Tudy cesta k vysněné postavě opravdu nevede.

Zvedejte těžké váhy.

I když nemáte v plánu kariéru vzpěrače, těžké váhy jsou přesně to, co vám pomůže k vytoužené vyrýsované postavě. Pokud je náročnost tréninku vyšší, dojde ke zrychlení metabolismu a následnému spalování tuku. Zkuste místo 20 opakování jednotlivých cviků tentokrát pouze 8. Naložte si však takovou váhu, abyste byli nuceni použít maximální sílu.

Nepřeceňujte kardio.

Móda dlouhého kardio tréninku s nízkou intenzitou je pomalu ale jistě na ústupu. Pro efekt spalování tuků to není úplně ta správná cesta. Zkuste raději trénink s vysokou intenzitou, intervaly jsou logicky kratší, např. HIIT. Výhodou je rychlejší spalování tuků a naopak snížení spalování svalové hmoty. Zvolte si pohyb, který je pro vás nejpřirozenější – skákání přes švihadlo, box, sprinty, Tabata atd.

Zase ty pauzy.

Možná ani netušíte, jaký vliv na výsledky vašeho snažení ve fitku mají právě pauzy. Pokud máte mezi sériemi pauzy i víceminutové, pro proces spalování tuků je to velké mínus. Hlídejte si tedy pauzy mezi sériemi, neměli by přesáhnout minutu.

Volný čas.

Tvrdý trénink v posilovně nestáčí. Pokud zbytek dne strávíte sezením u počítače či telky nebo dokonce vleže, spalování tuků velmi rychle klesá. Kromě ukládání tuku se při sedavém způsobu života také zvyšuje krevní tlak a hodnota glukózy v krvi. Hlídejte si tedy své aktivity také ve volném čase. Nezapomínejte také na dostatek spánku.

Obecně se dá říci, že kromě poctivého a správného tréninku je nutné pohlídat si také stravu a způsob trávení volného času. Zkuste si ohlídat těchto několik zásad a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

 

 

 

 

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top