Zdraví & sport

Jak předcházet bolestem krční páteře? Poradíme několik osvědčených tipů

unsplash.com

Bolest krční páteře je bohužel jednou z těch, které jsou velice časté. Kvůli ní má spousta lidí problém s vykonáváním každodenních činností kvůli bolesti, která může postupem času přerůst dokonce v úplnou blokaci krční páteře v rámci určitých pohybů.

To všechno je opravdu nepříjemnou komplikací, která dokonce může v tom nejhorším vést až k chronickým obtížím, které nás odkáží na neustálou léčbu nebo medikamenty. Existuje přitom několik extrémně jednoduchých tipů, jak se před takovou situací bránit.

Investujte do kvalitního spánku

Jedním z nejčastějších důvodů bolestí krční páteře je špatná pozice během spánku. Ta může být způsobená spoustou věcí, jako je například nekvalitní rošt, nekvalitní matrace nebo i samozřejmě starý a proleželý polštář. Spousta lidí má navíc zlozvyk spát v nepřirozených pozicích, přičemž nechtějí zároveň investovat do kvalitního spánku.

Přitom i levné matrace od profesionálních výrobců plní svoji úlohu mnohem lépe než většina nekvalitních konkurentů, kteří se mohou pohybovat v cenově velice podobných sférách.

Špatná pozice u počítače

Dalším velice častým důvodem takových obtíží je špatná pozice u počítače. Většinou jde o to, že nemáte monitor v takové pozici, v jaké byste jej měli mít. Správný set-up by měl vypadat tak, že máte monitor přibližně půl metru od sebe a jeho střed by měl být v rovině s očima. Díky tomu tak eliminujete zbytečné předklánění a nepřirozené pozice.

Dlouhé sezení bez opěrátka

Dalším důvodem, který velice často vídáváme právě u počítače, je dlouhé vysedávání bez opěrátka. Hlava nám velice často přechází do nepřirozených úhlů a výsledkem mohou být časem bolesti z důvodu povolení sevření mezi jednotlivými plotýnkami. Ojedinělá neukázněná pozice samozřejmě neznamená nic riskantního, ale pokud je to pravidelně, tak se může prohloubit právě v chronické bolesti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top