Zdraví & sport

Moderní EKG přístroje umí ledacos

Každý asi správné tuší, že měření EKG je jednou z velice důležitých činností, které jsou prováděny v nemocnicích. Právě během tohoto procesu dochází k měření správné srdeční aktivity. K tomu měření se používají nejrůznější EKG přístroje. Pravdou je však to, že jejich vývoj jde neustále kupředu. Jestliže jste si mysleli, že k měření slouží jen velká a archaická zařízení, jste značně na omylu. Tak tomu skutečně není.

Malé EKG přístroje

Dnešní době jednoznačně vládnou minimalistická a kompaktní řešení. EKG přístroje, které může mít pacient neustále u sebe a je tak možné sbírat nezbytná data v delší časovém horizontu. Typickým příkladem jsou malé EKG záznamníky. Jde v podstatě o malou chytrou krabičku, o níž pacient nemá téměř žádné tušení.

Takové EKG přístroje vydrží díky provozu na baterie klidně až tři dny. A to už je dostatečná křivka měření, z níž může lékař následně usoudit mnohé. V případě těchto zařízení lze zmínit například hardwarovou detekci PM, tři reálné kanály EKG, široku vzorkovací frekvenci na všech svodech, ale také minimální hmotnost a rozměry.

Stačí jediná tužková baterie a měření EKG pacienta může začít. Nic víc k tomu není zapotřebí. Tyto drobné „krabičky“ navíc oplývají i jednoduchým ovládáním, takže na své si přijde skutečně každý. Jak pacient, tak zdravotnický personál.

EKG přístroje jsou hudbou budoucnosti

Je nepochybně dobře, že moderní EKG přístroje prochází neustálým vývojem. Díky tomu dochází k větší přesnosti měření a k dalším funkcionalitám. Tyto malé záznamníky navíc disponují malým displejem, kde je vidět vše potřebné. Všechna nasbíraná data jsou následně přenášena prostřednictvím USB čtečky do dalších zařízení. Například do počítače, kde dochází za pomoci vhodného softwaru k vyhodnocování výsledků. Tyto přístroje zkrátka zachraňují lidské životy.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top