Zdraví & sport

Proč nemůžete kvalitně usnout? Nejspíš to bude jeden z těchto důvodů!

unsplash.com

Nekvalitní spánek bohužel není ničím zvláštním nebo vzácným. Zcela naopak trápí opravdu velice velké procento lidí, kteří tak mohou mít postupem času i vleklé fyzické a psychické komplikace. Přitom je pro nás kvalita spánku naprosto zásadní k tomu, abychom dokázali kvalitně regenerovat a pečovat o svoje tělo.

V dnešním článku se tak podíváme na několik důvodů, proč byste mohli mít nekvalitní spánek. Zároveň přitom půjde o věci, které není nijak problematické do budoucna změnit.

Světelný smog je velký problém

Jednou z věcí, které dělají opravdu extrémní problémy v ohledu kvality spánku, je všudypřítomný světelný smog. Jedná se bohužel o fenomén, který začíná být téměř nevyhnutelný, pokud bydlíte kdekoliv ve středních a větších městech. Přitom světlo je tím, co blokuje hormony zodpovědné za kvalitu spánku. Člověk by tak měl spát v, pokud možno úplné tmě, pokud to tak není, tak jde kvalita spánku rapidně dolů.

Staré a nekvalitní matrace

Matrace nejsou příliš levnou záležitostí, což je také důvodem, proč na ně většina lidí dříve či později zkrátka přestane dostatečně tlačit. Přitom jsou kvalitní matrace opravdu velice často otázkou několika málo tisíc. Především naše české matrace dokáží i za minimální ceny nabídnout opravdu výborné vlastnosti.

Problémy s modrým světlem

Modré světlo je specifické tím, že blokuje tvorbu hormonů, které jsou zodpovědné za usínání jako takové. Zároveň je běžně hojně produkovány telefony, notebooky, televizemi a dalšími druhy zařízení. Některé už mají aktivní filtry modrého světla, což napomáhá odbourání jeho většiny. I přesto ale nejlépe uděláte, pokud budete včas před spánkem fungovat zcela bez elektroniky. Díky tomu tak můžete navodit kvalitní spánek již prvním usnutím, protože zodpovědné hormony budou správně fungovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top