Bydlení

Jak se zbavit nepříjemných spolubydlících – pavouků?

pavučina
www.pixabay.com

Vzhledem k tomu, že už nastal podzim a počasí začíná být stále chladnější a chladnější, i pavouci se snaží najít teplejší zázemí, kterým jsou právě naše domovy. A i když je obecně známo, že pavouci nosí štěstí, nikdo z nás je nemá moc v lásce. Natož když se nám vznáší ze stropu v kuchyni.

Jak je snadno vypudit, aniž bychom museli použít chemikálie?

Nejlepším prostředím pro pavouky jsou vlhké, teplé a tmavé prostory. Proto se snažte odstranit veškeré věci, které by se pavoukům mohly zalíbit jako například naskládané dřevo, keře nebo popínavé rostliny. Důležité je zkontrolovat veškeré záhyby u dveří, stačí pouze malinká škvírka a oni se tamtudy dokáží protáhnout.

Zaručenou a rozhodně nejlevnější metodou a skutečnou prevencí je řádný úklid. Pokud u Vás domapavouk nebude žádné klidné, tmavé místo, pavouk si najde bydliště někde jinde.

Víte, co pavouci nesnáší? Mentol a ocet. Když budete uklízet stačí do vody, kterou budete používat, trošku octa nebo mentolu a pavouci se danému místu budou skutečně obloukem vyhýbat. Navíc bílý ocet má i dezinfekční funkci a nemá tolik pronikavou vůni jako peprmint.

A když si domu pořídíte mazlíčka – nejlépe kočku, máte úplně vyhráno. Věděli jste, že kromě myší si kočka ráda smlsne i na pavoucích?

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top