Bydlení

Jak udělat zahradu zajímavější

Neodmyslitelnou součástí zahrady, a to jak moderní tak přírodní, by určitě měl být vodní prvek, který nám plní nejen estetickou stránku, ale také zajišťuje v zahradě mikroklima. Takový vodní prvek můžeme zakomponovat do zahrady formou různých kaskád, vodotrysků, fontán nebo v podobě přírodních jezírek, potůčků a rybníčků. 

Přírodní jezírko je krásný zahradní prvek

Třeba přírodní jezírko přinese nejen klid, ale také nové pohledy, kdy můžeme pozorovat třeba ptáky, kteří se přijdou k Vašemu jezírku napít a vykoupat. Výhodou klidné hladiny je také její zrcadlení okolní vegetace. V případě, že máte pozemek mírně svažitý, můžete uměle vytvořit potůček. Není nic víc uklidňujícího, než zvuk tekoucí vody. Taková vodní kaskáda nám také může pomoci zakrýt nežádoucí zvuky z okolí.

Jak jezírko vybrat?

Architektuře domu je přizpůsobená zahrada a v návaznosti na to se rozhodneme pro typ jezírka. Jestliže dáváme na zahradě přednost rovným liniím, tak si určitě nepořídíme prefabrikované jezírko, které má sice různé tvary, ale do naší zahrady by nezapadlo. 

Fóliové jezírko

Naopak při tvorbě přírodní zahrady určitě využijeme fóliové jezírko. To je takové, při které si můžeme sami zvolit tvar a velikost. Tyto speciální fólie používáme pro větší jezírka. Kvalitní fólie se vyznačují stoprocentní vodotěsností, odolností vůči povětrnostním podmínkám, elastičností a vcelku dobrou životností. Musíme také volit vhodný podklad, kterým bývá geotextilie.

Plastové jezírko

Jak už bylo zmiňováno, v dnešní době můžeme pro vytvoření jezírka použít prefabrikát, tj. plastové jezírko. Velkou výhodou je rychlost zhotovení takového jezírka. Stačí tuto plastovou vanu usadit  do tvarem odpovídající jámy a okolí zasypat pískem a následně zeminou. Nevýhodou je nepoddajnost takového výlisku a omezená možnost výběru tvaru jezírka. 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top