Bydlení

Jak vybrat šikovný kávovar?

pixabay.com

Také patříte k milovníkům kávy, kteří si bez lahodného šálku tohoto populárního nápoje nedokážou představit jediný den? Dáváte si kávu ráno na probuzení, odpoledne po obědě nebo večer, kdy si vychutnáváte chvíle strávené s rodinou? A co si takhle pořídit kvalitní a šikovný kávovar, který vám kdykoli a během několika vteřin připraví lahodnou kávu přesně tak, jak to máte nejraději? V dnešním článku vám pomůžeme s jeho výběrem!

Rada první: mějte jasno, co chcete

Na samotném začátku je potřeba si ujasnit, co od nového kávovaru vlastně očekáváte. Jestliže víte, že si chcete pochutnat na skutečně kvalitní kávě, nikoli na nějakém překapávaném kafíčku, pak je kávovar jasnou volbou. Ideálně zvolte nějaký pressovač, který pracuje s čerstvě namletou kávou, jež pod vysokým tlakem přepaří.

Rada druhá: jaký chcete typ

Není kávovar jako kávovar – a o tom se jistě sami velmi brzy přesvědčíte. Současná nabídka zahrnuje několik desítek kousků, které se určitými vlastnostmi od sebe liší. Měli byste mít jasno v tom, jestli chcete kávovar automatický nebo manuální. U toho automatického se v podstatě nemusíte o nic starat, protože vše udělá za vás.

Rada třetí: jaké má mít funkce

Mezi šikovné funkce, které u svého kávovaru oceníte, patří například systém předehřívání šálků, který se postará o to, že vámi zvolená káva neztratí svou chuť ani aroma. Dále můžeme zmínit možnost nastavit si sílu a množství kávy, díky čemuž si libovolně přizpůsobíte sílu kávy svým chutím a potřebám – ne všichni máme rádi stejně silnou a výraznou chuť kafe. Dále je to třeba nastavitelná výška adaptéru, která se přizpůsobí výšce šálku nebo pěchovač.

Rada čtvrtá: aby se vám líbil

U výběru je samozřejmě důležitý i design, proto vybírejte takový kávovar, který vám padne do oka. Pamatujte, že jej budete mít vystavený na kuchyňské lince, takže by měl tuhle místnost svým způsobem reprezentovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top