Móda & styl

Jak vybrat správnou velikost pracovního oblečení

pixabay.com

Pracovní oblečení je specifické spoustou věcí a jednou z nich je i velikost ve kterém je potřeba jej pořizovat. Ne vždy se totiž řídí standardními velikostmi a rozměry a často je potřeba zkoušet a procházet tabulky rozměrů. V čem by vás mohl pracovní oděv a pracovní obuv nepříjemně překvapit?

Pracovní oděvy a pracovní obuv berte vždy větší

Jako první pravidlo se dá podotknout, že se s největší pravděpodobností budete v pracovním oblečení velice často pohybovat a spousta řemesel dokonce vyžaduje pohyb hodně fyzicky náročný. Je proto důležité, abyste nebyli v oblečení natěsnaní, ale naopak měli volný prostor a cítili se dokonale příjemně. Větší rozměry oblečení navíc mohou fungovat jako prevence proti prošoupání, popraskání a roztržení oděvu v momenty, kdy jste nucení svoji práci provozovat v mírně akrobatických polohách. Zároveň i značení velikostí mívají pracovní oděvy a pracovní obuv dost odlišné oproti civilnímu oblečení a je proto dobré oblečení buď zkoušet, nebo se snažit sledovat specifické tabulky s rozměry v centimetrech.

Při výběru obuvi buďte maximálně pečliví

Při výběru pracovní obuvi je pak potřeba dávat opravdu pozor. I jen pár hodin v práci, ale neustále na nohách se může stát dost nepříjemných, pokud si zvolíte špatnou velikost a u obuvi se zpevněnými špicemi a podobnými vylepšeními to platí více jak dvojnásob. Pokud půjdeme od zadní strany chodidla, tak bychom se měli zaměřit na patu. Ty nesmí být v botě zmáčknutá jinak riskujete velice nepříjemné otlačeniny. Pata by měla být mělce zasazená uvnitř boty, a především nesmí při přenášení váhy vypadávat a škrábat tak o zadní část. Palec by měl být ke špici boty, aby nenarážel a zároveň se nesmí dotýkat a důležité je prozkoumat i pocit na nártu při zašněrované botě. Kvalitní pracovní obuv z tvrdých materiálů totiž není ani zdaleka tak poddajná jako plátěné boty a nesmíte od ní čekat příliš prostoru navíc.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top