Móda & styl

Zajímavosti o pánských materiálech na šperky

pixabay.com

Pánské šperky jsou specifickou sortou ve velkém šperkařském světě. Zatím co dámy mají mnohdy velice jasno v tom, co od šperků očekávají a nepotřebují tak velký výběr, nýbrž kvalitu v některém konkrétním ohledu, tak naopak pánové jsou velice komplikovaní a není to s nimi jednoduché.

Význam pánských šperků v minulosti

Pokud opět odbočíme k dámám pouze pro účel přirovnání, tak se dostaneme k tomu, že u žen všech kast a společenských úrovní se šperky užívaly vždy jako znamení krásy a občas okrajově i postavení. Naopak pánové byli v tomto ohledu vždy odlišní. Náramky a šperky pánů se například množily signaturami a pozůstatky poražených nepřátel a v naprosté většině případů na rozdíl od žen měly šperky přímo zvýrazňovat společenské postavení a moc daného muže. Těmto dobám je ale naštěstí minulostí a šperky i v pánském světě zabírají pouze prostor ve smyslu módního zpestření a jednoduchých každodenních doplňků.

Pánské náramky se těší ohromné oblibě

A pokud se pak můžeme podívat na současnost, tak jsou některé druhy šperků, které u pánů slaví opravdu velký úspěch. Jedním z nich jsou například pánské náramky na ruku, které jsou rok od roku oblíbenější a jejich vzestup na vrchol se zdá nezastaví ani nové trendy. Jejich ohromnou výhodou je především fakt, že jsou často originální a tvořené z unikátních tvarů a materiálů. Je pak jedno, jestli jsme ohromný svalnatý muž oplývající testosteronem, nebo ladný a klidný muž. Ve všech případech si můžete najít šperk, který vás dokáže zkrášlit a nemusí přitom být v rozporu s vaším charakterem. Dáte raději přednost dřevu, kovům nebo dokonce zlepšeným materiálům jako stříbro nebo perly? Je to jenom na vás a stejně tak můžete ovlivnit výběr i v ohledu masivnosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top