Kariéra

Jak vybrat vhodné pracovní pomůcky

Pracovní oděvy
rucedozadu.cz
  • Pracovní oděvy
  • Pracovní oděvy

V drtivé většině zaměstnání je povinnost nosit ochranné pracovní pomůcky, obuv či oblečení. Tyto směrnice nařizuje stát a jeho cílem je výrazně snížit riziko pracovních úrazů. Ne vždy ale zaměstnanci na povinnost jejich používání dbají, často si pomůcky během práce sundávají nebo si je na sebe neberou vůbec. A to je samozřejmě špatně. Neměli byste podceňovat svou bezpečnost a zdraví, které máme každý jen jedno.

Vyberte si takové pomůcky, které budete chtít nosit

Pracujete v zaměstnání, kde jste nuceni používat ochranné pracovní pomůcky, ale i přesto ty své necháváte na začátku směny zamečené ve skříňce? Proč vědomě riskujete své zdraví? Pokud vám v nošení nebo v použití pracovních pomůcek brání jejich vzhled, materiál, provedení nebo pohodlnost, vyberte si pro svo

u práci takové pomůcky, které budete chtít nosit. A dobrovolně!

Jak vybrat ochranné brýle?

Ochranné brýle patří mezi nejčastější pracovní pomůcku, jejímž úkolem je ochránit náš zrak. Oči jsou hodně citlivé, podrážděně reagují na několik desítek podnětů a my bychom je neměli vědomě vystavovat nebezpečí. Jak ale vybrat vhodné pracovní brýle? Modely určené pro práci by měly být lehké, aby se pohodlně nosily a ani po několika hodinách nošení vám nepřekážely. Při výběru zohledněte druh vašeho zaměstnání a konkrétní brýle přizpůsobte stupni ochrany, kterou pro pohodlné a bezpečné vykonávání zadaných úkolů potřebujete.

Jaké pracovní oděvy potřebujete?

V otázce bezpečnosti hrají důležitou roli i pracovní oděvy. Ani ty bychom určitě neměli podceňovat. Pokud uvažujete nad jejich výběrem, pak si ujasněte, co pro svou práci vlastně potřebujete. Je logické, že jiné pracovní oděvy využije dělník na stavbě a jiné kuchař v restauraci. V současné době rozhodně je z čeho vybírat, protože aktuální nabídka je více než pestrá. Oděvy proto vybírejte podle toho, jaký druh práce vykonáváte.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top