Tech

Jak zabránit prasknutí potrubí a jeho nákladným opravám

K prasknutí potrubí dochází ve většině případů v zimních měsících. Je to způsobeno tím, že voda  může v průběhu zimních měsíců v potrubí zmrznout, tím rozšířit svůj objem a způsobit narušení či prasknutí potrubí. Protizámrzný ventil zajišťuje, že vaše vodovodní potrubí přežije i ty nejchladnější zimní měsíce bez poškození. Zaměřme se nyní detailněji na to, co protizámrzný ventil je a proč by neměl být přehlížen.

Bezpečnostní zařízení vodovodního systému

Protizámrzný ventil je zásadně bezpečnostní zařízení vodovodního systému, které automaticky odvádí vodu z venkovních kohoutků, jakmile teplota klesne pod bod mrazu.

Tím zabraňuje zamrznutí vody v potrubí, které by mohlo vést k jeho prasknutí a následně k rozsáhlým a nákladným škodám na majetku.

Jakmile teplota klesne do kritického bodu (když teplota dosáhne hodnoty 3 °C), ventil se aktivuje a umožní odvedení vody z nejvíce ohrožených částí systému. To zamezuje možnému poškození zařízení a potrubí v okruhu systému vybaveného tepelným čerpadlem.

Protizámrzné ventily se doporučuje instalovat na obě potrubí – přívodní i zpětné. Voda může jinak zůstat v jednom z potrubí, které by mohlo poté zamrznout.

Ochrana majetku, klid a jistota

Implementace protizámrzného ventilu není pouze otázkou ochrany majetku, ale také otázkou klidu a jistoty. Vědomí toho, že je váš domov vybavený mechanismem, který aktivně předchází potenciálním katastrofám, vám umožní prožívat zimní měsíce s mnohem menším stresem. Protizámrzný ventil není luxusem, ale spíše nutností v oblastech, kde teploty běžně klesají pod bod mrazu. Jeho přítomnost umožňuje nejen chránit vaši nemovitost před poškozením, ale také poskytuje klidný spánek vědomím, že jste učinili správné opatření pro ochranu vašeho domova.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top