Móda & styl

Jaké druhy rukavic by vám nikdy neměly chybět na zahradě?

unsplash.com

Rukavice jsou rozhodně jednou z věcí, které musí být součástí výbavy každého zahrádkáře. Nejen samotná špína, ale také nebezpečí poranění od třísek a dalších předmětů co se mohou ukázat v zemině.

Rozhodně ale není každý kus rukavice stejný a zcela naopak se setkáte s tím, že budou rukavice velice odlišné podle toho, na co jsou přesně určeny. Dnes si přitom představíme několik takových typů, které by rozhodně neměly chybět na každé zahradě.

Klasické plátěné rukavice

Ta nejklasičtější varianta je rozhodně i variantou, kterou by nikdo nikdy neměl vynechat. Výhodou, kterou vám mohou plátěné rukavice nabídnout, je základní ochrana před poraněním rukou. Vedle toho ale počítejte také s tím, že jsou prodyšnější a příjemnější než celá řada specifických rukavic se specifickými funkcemi. Zkrátka se v tomto případě bavíme o zlaté střední cestě mezi rukavicemi.

Protipořezové speciální rukavice

Speciální variantou rukavic, kterou byste na zahradě většinou měli mít, jsou protipořezové rukavice. Jedná se o typ, který má výrazně vyšší odolnost proti proříznutí a tím pádem dokáží nabídnout nesrovnatelně větší ochranu rukou, než je tomu u nejlevnějších modelů. Dokonce jsou vyloženě vhodné pro takové účely jako je práce s pilou. Dvojnásob to platí v případě, kdy se dokonce bavíme o práci na stromě.

Pogumované rukavice

Jedna z mnoha variant všeobecně oblíbených rukavic, jsou pogumované rukavice. Ty jsou rozhodně velice specifické hlavně tím, že mají jako jediné odolnost proti vlhkosti. Typicky jsou tak ideální v případě, kdy pracujete s mokrou hlínou nebo dokonce potřebujete pracovat vyloženě s vodou. I tyto rukavice ale mají svoje nepříjemné nevýhody. Tou hlavní je fakt, že nejsou prodyšné ani zevnitř. V horkých dnech tak nebude práce v těchto rukavicích zrovna nejpříjemnější.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top