Móda & styl

Jaké pracovní oděvy jsou nejlepší na zrádné jarní počasí?

pixabay.com

Ať už jste zahrádkář, nadšený kutil nebo profesionál, tak práce v prvních měsících venku nese několik důležitých omezení. Tím největším je určitě to, že počasí dokáže být opravdu zrádné. Na první pohled už to vypadá jako parádní náběh na jaro, vedle toho i slunce už ukazuje první paprsky.

Jenže to dokáže být značně zrádné a můžeme tak prochladnout jako nic. A přesně proto bychom měli dávat pozor na to, abychom byli náležitě vybaveni kvalitními pracovními oděvy!

Softshell bundy jsou ideální

Naprosto ideální záležitostí pro svrchní vrstvu jsou klasické softshell bundy. Důvodem je to, že mají poměrně dost slušnou prodyšnost od kůže směrem ven. To znamená, že pokud je chladněji, tak vám nabídnou kvalitní ochranu před mokrem a větrem, ale zatím co se následně oteplí, tak se nebudete v bundě pařit tak, jako třeba v péřových bundách.

Kvalitní montérkové soupravy

Další zajímavou možností jsou přímo montérkové soupravy. Výhodou u nich je to, že jako souprava se dá měnit a můžete tak být připraveni jak na studené, tak i na teplé počasí podle potřeb. Naprosto ideálním kouskem tak pro vás mohou být dokonce montérkové soupravy s odnímatelnými nohavicemi. Ty jsou vybaveny buď suchým zipem, nebo klasickým zipem. Ve výsledku pak můžete kdykoliv udělat z klasických kalhot šortky a mít tak hned více volnosti.

Jak se ideálně oblékat?

Důležité je říct, že stejně jako příliš lehké oblečení může způsobit problémy, se může stát komplikací i zbytečně moc teplé oblečení. Ideálně byste tak měli dodržovat kvalitní oblečení, které by mělo být reálně připraveno na teplotu o pět stupňů nižší, než doopravdy je. Pokud tak například máme typických jarních sedm stupňů, tak buďte vybaveni jako na teploty k nule. Dost možná se s nimi občasně dokonce i potkáte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top