Móda & styl

Jaké volit pracovní oděvy do chladného podzimního počasí?

pixabay.com

Dny tepla jsou asi bohužel pro tento rok nenávratně pryč a nám nezbývá, než se připravit na nepříjemnou zimu a podzim. Především v případě řemeslníků, kteří jsou zvyklí pracovat venku je toto období nepříjemné. Ale i pro ostatní řemeslníky jako jsou elektrikáři, podlaháři či malíři, mohou být zimní měsíce dotěrné. Především kvůli neustálému přebíhání mezi stavbou a autem. My vám dnes poradíme, jak se tedy na práci dobře vybavit.

Bez kvalitního základního prádla se to neobejde

Většina rčení vám vždy povídá o tom, že důležité jsou pevné základy. To platí také u oblečení do sychravého a mrazivého počasí. Spodem oblečení by mělo tvořit ideálně funkční prádlo. Takže povrchy, které jsou jednostranně prodyšné a mohou tak dynamicky odvádět vlhkost od těla, aniž by u toho přicházela pokožka o teplo. Pracovní oděvy totiž mohou i v zimě jednoduše provlhnout potem. Nezapomínejte na to, že každá vrstva toto riziko zvyšuje a potit se při práci většinou bude každý řemeslník.

Pracovní oděvy s vnitřní výstelkou

Pro zimní období si můžete vybírat rovnou celou řadu pracovních oděvů, které se o vás dokáží v zimním období dokonale postarat. Pracovní oděvy určené do zimy jsou většinou se speciální výstelkou, které se stará o udržení vnitřní teploty a rovněž také brání jednoduchému profouknutí vrchní vrstvy oblečení. Zapomínat byste neměli také na důležitost teplé obuvi a doplňků.

Obuv by měla mít ideálně také výstelku a pokud to není dost, tak si nechávejte ve velikosti obuvi drobnou rezervu na teplé ponožky z kvalitní bavlny. Mezi nejdůležitější doplňky budou patřit nejen rukavice, ale hlavně čepice. Hlavou totiž může unikat až sedmdesát procent teploty, což může znamenat rychlé podchlazení dýchacích dutin během několika málo chvil. Přípravy tak rozhodně nepodceňujte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top