Móda & styl

Již dávno neplatí, že by pánové nenosili šperky

zdroj: pixabay.com

Módní křivka se historicky pohybuje stejně jako spousta jiných trendů v podobě sínusovky. Jednou jsme na naprostém vrcholu trendu a zanedlouho o něm platí naprosto opačné mínění. Pokud se toto pravidlo týká některé z části módy v oblasti šperků, tak věřte, že se jedná právě o trendy v oblasti mužských šperků.

Dříve milované pak nesnášené a dnes hádejte

Historicky šperky u mužů znamenaly především symbol společenského postavení a bohatství. To se do jisté míry dá tvrdit i dodnes, ale většina šperků je natolik dostupná, že v tomto ohledu ztrácí své kouzlo a smysl. Po letech nesnášení a vyhýbání se šperků z pohledu pánského publika přichází trend, kdy muži mnohem častěji sahají po špercích.

Muži vybírají netradiční materiály a masivní vzory

Výběr materiálu a vzoru je asi největší odlišností v mužské a dámské módě ohledně šperků. Zatím co ženy sázejí na blyštivé a smysluplné drahé kovy ve spojení s drahokamy, tak muži sázejí na poněkud běžnější a hrubější materiály. Nejdeme zcela běžně módní doplňky z dřeva a tmavých komponentů, které na první pohled působí těžkopádně a neforemně. Svůj význak však design dostane až na pánském těle, protože dokáže dokonale splynout s mužskou postavou a místo jakýchkoliv rozdílností naopak zapadne do celkového vzhledu.

Pánské náramky na ruku lámou rekordy

Rekordy v oblíbenosti přitom lámou právě pánské náramky na ruku. Díky svému designu a nenápadnosti se stávají nejčastěji vyhledávaným sortimentem z mužského šperkařství. Vyrábí se víceméně ve všech možných variantách masivnosti i zakomponovaných materiálů. Další velkou výhodou je unikátnost módního doplňky, který koupíte za velice příjemné peníze. Strach o poškození nebo ztrátu mít nemusíte, protože kvalitní náramky spojují kovové prvky v poctivém provedení a samotný mužská paže bude dostatečnou prostorovou ochranou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top