Bydlení

Kachlová kamna – oživí interiér a výborně hřejí

Koupili jste chalupu nebo chatu a přemýšlíte, čím tam budete topit? Váš předchůdce možná zkoušel různá topidla na uhlí, plyn či elektřinu. Víte, které topidlo nejen oživí interiér, ale zaručeně ho vyhřeje? Jsou to kachlová kamna. Ještě nedávno je někteří lidé vyhazovali dokonce i z chalup, a pořizovali si kotle na uhlí či elektřinu. Přitom jde o topidlo, které se osvědčilo nejen v minulosti, ale ukázalo se, že vydává „zdravé“ teplo a je ekologické. Takzvané sálavé teplo je pro člověka velmi příjemné, nevysušuje vzduch a není se co divit, když si lidé dříve na kamnech často i ustlali.

Kachlová kamna jsou i krásná umělecká díla

Viděli jste někde na zámku kachlová kamna? Většinou jsou to krásná umělecká díla, které dnes obdivujeme. Ale takový kousek můžete mít i doma. Samozřejmě, že jeho velikost bude odpovídat vašemu obydlí, ale o krásu nepřijdete. Nová kachlová kamna se staví podle návrhu designérů, proto často skutečně ozdobí interiér. Na první pohled vás upoutají kachle – svoji barevností i glazurou. Často se zhotovují ručně, takže mají punc originality. Co však nevidíte, ale pociťujete, je schopnost akumulace tepla, kterému se dosud nevyrovná žádný stavební materiál. I výzkumníci, kteří navrhují nové materiály, vzdávají kachlům svůj hold.

Dejte přednost ekologickému topení

Když se kachlová kamna roztopí, na povrchu je maximální teplota 60 stupňů Celsia, což zajišťuje, aby se prachové částečky nepřepalovaly a nedráždily dýchací cesty. Například astmatici vyhledávají tento typ topidel, protože v jejich blízkosti se jim dobře dýchá. Sálavé teplo je také příjemné dětem. Systém topeniště byl u kachlových kamen dříve jednoduchý, dnes splňuje veškeré požadavky na bezpečnou obsluhu a regulaci topení. A palivo je také výhodné. Dřevo je dnes velmi levné a má neškodné spaliny, proto patří tato topidla mezi ekologická.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top