Průmysl

Kari sítě do betonu mají bohaté využití

Betonování ploch je dnes naprosto běžnou záležitostí u objektů nejrůznějšího typu. Aby bylo docíleno požadovaných vlastností betonu, je zapotřebí použít kari sítě. Ve své podstatě jde o hutní materiál, který betonu přidává na pevnosti, pružnosti, odolnosti a dlouhé životnosti. Svařené ocelové pruty dokáží v případě betonových ploch opravdové divy.

Kari sítě odlišných technických parametrů

Kari sítě neboli sítě do betonu kari můžete nakupovat na základě nejrůznějších parametrů. Záleží na tom, k jakému účelu je budete potřebovat. Na to vám mimochodem odpoví i technická dokumentace nebo stavební odborník. Kari sítě mají odlišné jmenovité rozměry. Zajímat vás bude průměr podélného drátu, příčného drátu, ale také jednotlivé rozteče. Rozdílné jsou i celkové délky a šířky kari sítí, od čehož se odvíjí výsledná hmotnost.

Při výběru kari sítě přihlížejte také k tomu, jak kvalitně je zhotovená. O tom mnohé prozradí materiálová norma, respektive norma ČSN a DIN. Materiálem je žebírkový drát B500A. Není to však jen použití v rámci betonování ploch, kde lze tento hutní materiál upotřebit.

Sítě do betonu můžete upotřebit na ledacos

Je pravdou, že meze se z pohledu nápaditosti jistě nekladou. Kari sítě můžete vidět například na zahrádkách, kde slouží jako stojany pro popínavé rostliny. Praktické využití naleznou i v případě oplocení. Jestliže sháníte levnou a bytelnou variantu pro oddělení určitého prostoru, můžete zvolit sítě do betonu kari.

Nakonec si dovolíme jednu důležitou poznámku týkající se primárního využití kari sítí. V okamžiku, kdy je budete pokládat do betonu, nezapomínejte na překládání jednotlivých sítí. Překlad by měl být alespoň 10 až 20 cm. Pevný spoj mezi jednotlivými sítěmi je důležitý pro výsledný efekt. Praktická je také možnost zaříznutí a vytvarování kari sítě podle vlastní potřeby.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top